Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

Sprawa powrotu z Londynu ma trafić do prokuratury

69

Zdaniem posłów Nowoczesnej zachodzi podejrzenie popełnienia przestępstwa przez Beatę Kempę. Szefowa Kancelarii Prezesa Rady Ministrów miała nie dopełnić obowiązków służbowych podczas planowania powrotu polskiej delegacji z Londynu.

Sprawa powrotu z Londynu ma trafić do prokuratury
(PAP)

Po raz kolejny mamy do czynienia z dramatycznym wręcz łamaniem procedur, jeżeli w ogóle takie procedury istnieją. Ta ekipa nie wyciągnęła żadnych wniosków po katastrofie smoleńskiej, po katastrofie helikoptera rządowego z premierem Millerem czy też po katastrofie CASY - komentował poseł Nowoczesnej Grzegorz Furgo.

Samolot z premier Szydło i delegacją na pokładzie miał być przepełniony. Dziennikarze lecący z politykami informowali o braku miejsc i złym wyważeniu maszyny. Przedstawiciele rządu nie widzą w zdarzeniu nic złego. Twierdzą, że sprawa jest wyolbrzymiona przez opozycję, szującą sensacji - informuje RMF24.

Nie może być tak, że premier Szydło czekała, i pół rządu, na to, żeby ludzie niżsi w hierarchii urzędniczej dogadali się między sobą, kto wyjdzie z samolotu. Tak po prostu nie może być. Prezydent, premier nie mogą czekać na swoich urzędników, aż oni się łaskawie zgodzą między sobą, kto będzie frajerem i wyjdzie z samolotu - komentował sprawę minister w Kancelarii Prezydenta RP Krzysztof Szczerski.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Zobacz także:
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić