aktualizacja 

Sprawdzaj konto w tym tygodniu. ZUS szykuje gigantyczny przelew

38

Już w tym tygodniu na konta świadczeniobiorców ze strony ZUS trafi ok. 500 milionów złotych. Jest to związane z wypłatą "800 plus" dla osób, które złożyły wniosek na nowy okres świadczeniowy.

Sprawdzaj konto w tym tygodniu. ZUS szykuje gigantyczny przelew
ZUS rozpoczął wypłatę "800 plus" na nowy okres rozliczeniowy. (Adobe Stock)

"800 plus" to świadczenie, z którego korzystają miliony polskich rodzin. Wraz z początkiem czerwca rozpoczął się właśnie nowy okres rozliczeniowy tego programu wsparcia dla rodziców. Zakończy się on 31 maja 2025 r.

Ważna data. ZUS rozpoczyna realizację przelewów "800 plus" na nowy okres

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: 15.05 Program Money.pl | Gospodarcze skutki programu 800 plus będą szerokie

ZUS rozpoczął przyjmowanie wniosków już w lutym - cała operacja została rozłożona na kilka miesięcy w celu sprawnej ich sprawnej obsługi. Pierwsze przelewy w ramach nowego okresu rozliczeniowego trafią na konta rodziców już za moment. Informuje o tym rzecznik Zakładu Ubezpieczeń Społecznych, Paweł Żebrowski.

ZUS rozpoczął wypłatę 800 plus na nowy okres świadczeniowy. Pierwszy przelew na kwotę ponad pół miliarda złotych dotyczy osób, które będę otrzymywać pieniądze 2. dnia każdego miesiąca. W poniedziałek ZUS przeleje kolejne środki na konta rodziców i opiekunów. W pierwszych dniach czerwca, w ramach 800 plus, trafi do nich ponad 1 mld złotych - przekazał.

Nie złożyłeś wniosku o "800 plus"? Lepiej się pospiesz

Co ważne, rodzice, którzy spóźnili się ze złożeniem wniosku na nowy okres rozliczeniowy "800 plus", wciąż mogą to zrobić. Bardzo ważnym jest, by dokonać tego do końca czerwca. Wówczas wypłaty świadczenia będą realizowane najpóźniej do końca sierpnia z wyrównaniem od czerwca.

Złożenie wniosku o "800 plus" jest także istotne w kontekście utrzymania ciągłości wypłaty i prawa do świadczenia. Jeśli wniosek na nowy okres rozliczeniowy zostanie złożony po 30 czerwca, to rodzice nie otrzymają prawa do uzyskania wyrównania.

"800 plus" to świadczenie, które przysługuje na każde dziecko do momentu uzyskania 18 roku życia. Jego wysokość - znowelizowana od 1 stycznia 2024 r. - wzrosła z 500 do 800 złotych. Kwota wypłacana jest w całości na konto bankowe.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić