Student pokazał paragon z Biedronki. "Ceny są przerażające"

1266

Biedronka podniosła ceny. Zdrożało m.in. mięso, drób, mleko czy makaron. Student Radomir Tamulewicz we wtorek wybrał się na zakupy do tego popularnego dyskontu. "Paragon z moich dzisiejszych zakupów i jak na portfel studenta, ceny są przerażające" - ocenił młody mężczyzna.

Student pokazał paragon z Biedronki. "Ceny są przerażające"
Radomir Tamulewicz pokazał paragon z Biedronki. (Getty Images, Twitter)

Poziom inflacji w Polsce bije rekordy z miesiąca na miesiąc. Ceny podstawowych produktów takich jak chleb, masło czy olej przyprawiają o zawrót głowy. Radomir Tamulewicz, który jest studentem i członkiem partii KORWiN pokazał swój ostatni paragon ze sklepu Biedronka.

Paragon z moich dzisiejszych zakupów i jak na portfel studenta, ceny są przerażające. Zaznaczam, że nie ma żadnych używek (alkoholu, papierosów, kawy), nie ma też słodyczy czy przekąsek. Za same najpotrzebniejsze produkty zapłaciłem 141,76 zł - napisał na Twitterze student.

W komentarzu pod zdjęciem paragonu młody polityk przyznał, że "kilka produktów na tym paragonie jest obiektywnie zbędnych (orzechy włoskie, kakao itp.). Niemniej jednak nawet 120 zł za takie zakupy jak na studencki budżet nie jest małą kwotą" - dodał.

Jak widzimy na paragonie, student kupił w Biedronce m.in. olej, ketchup, pomidory, pieczywo, pieczarki, kefir, szynkę, mleko czy banany. Za wszystko zapłacił 141,76 zł.

Wyższe ceny w Biedronce - sieć komentuje

Dyrektor handlowy sieci Biedronka Grzegorz Pytko w rozmowie z serwisem Business Insider przyznał, że regularne zmiany cen w cyklach tygodniowych są częstą praktyką w handlu detalicznym. Podkreślił także, że nie bez znaczenia jest szalejąca inflacja.

Żyjąc w dobie rosnącej inflacji, prowadziliśmy dłuższe niż zwykle negocjacje z wszystkimi naszymi dostawcami, aby zmiany cen wynikające z drastycznych wzrostów kosztów surowców, energii, transportu oraz akcyzy były jak najmniej odczuwalne dla naszych klientów. Niestety realia rynkowe doprowadziły do sytuacji, w której zmiany cen niektórych produktów stały się nieuniknione - tłumaczy.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Zobacz także: "Nieodwracalna zmiana" w relacjach Niemcy-Rosja. Ekspertka wyjaśnia
Autor: ESO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić