Szukał kwatery w Zakopanem. Był o jeden klik od wpadki

4

Tygodnik Podhalański tuż przed majowym weekendem ostrzega o fałszywych ofertach, które czyhają na osoby chcące spędzić ten czas pod Tatrami. W sieci nie brak fałszywych ofert, które - obiecując nocleg w Zakopanem - faktycznie oferują kwaterę nawet kilkanaście kilometrów od miasta.

Szukał kwatery w Zakopanem. Był o jeden klik od wpadki
Poszukiwanie noclegu w Zakopanem może wiązać się ze sporym rozczarowaniem. (WP Turystyka)

Majówka to czas, w którym wielu Polaków udaje się na zasłużony odpoczynek. Niezmiennie olbrzymią popularnością cieszy się Zakopane, które także i w tym roku przeżywa prawdziwe oblężenie. Zanim jednak zdecydujemy się na wynajęcie i opłacenie kwatery, warto dokładnie sprawdzić, gdzie tak naprawdę będziemy wypoczywać.

Nocleg w Zakopanem na nieistniejącej ulicy? Turysta ostrzega

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Otwarcie hoteli. Rusza "pomajówka", ile trzeba zapłacić za nocleg?

Dobitnie pokazuje to historia przytoczona przez Tygodnik Podhalański. Mężczyzna miał w planach wizytę w Zakopanem i był o krok od zarezerwowania noclegu przez popularny portal z rezerwacjami. Jego wątpliwości wzbudziła jednak nazwa ulicy, przy której miał znajdować się obiekt. Mężczyzna nie mógł odnaleźć w Zakopanem ulicy Miłośników Podhala.

Nie mogłem znaleźć. Wykręciłem numer do urzędu miasta. Miła pani w słuchawce mi powiedziała, że nie ma takiej ulicy w Zakopanem. To już zacząłem się denerwować. Sprawdziłem. Faktycznie. Wyszukiwarka pokazała mi ofertę z adresami Zakopanego. Tyle, że jeden z tych adresów to tak naprawdę Biały Dunajec - poinformował turysta.

To więc spore przekłamanie - Biały Dunajec leży bowiem 10 kilometrów od granic Zakopanego. Jak się okazało, osoba publikująca ofertę podała także fałszywy kod pocztowy. Takich przykładów - po nieco dłuższych poszukiwaniach - pojawiło się jednak zdecydowanie więcej.

Przykłady podobnego wprowadzania w błąd pojawiły się także w Poroninie. Turysta odnalazł tam kwatery podające zakopiański adres, ale z kodem pocztowym wspomnianej miejscowości. Dodatkowo w błąd wprowadza ulica Kościuszki, która znajduje się zarówno w Poroninie, jak i w Zakopanem.

Ta historia to przestroga dla wielu osób szukających noclegu w Zakopanem. Warto uważać, by majówkowy wypoczynek nie okazał się wielkim rozczarowaniem.

Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić