Kamil Różycki
Kamil Różycki| 

Koniec sezonu na Kasprowym Wierchu? Narciarze i tak będą zachwyceni

1

Pogoda od kilku dobrych dni płata nam figle. Jak się okazuje, nie inaczej będzie w majówkę, która do tej pory słynęła z grillowania. Tym razem pomimo ocieplenia, wciąż w górach będziemy mogli skorzystać z narciarskich stoków. Z tego też powodu wyciąg na Kasprowy Wierch przedłuża swoją działalność o kilka dni.

Koniec sezonu na Kasprowym Wierchu?  Narciarze i tak będą zachwyceni
Kasprowy Wierch skusi narciarzy także w majówkę (Getty Images, David Clapp)

Już od dłuższego czasu synoptycy podkreślają, że chłodne masy powietrza nie opuszczą nas tak szybko. Niemal pewne jest, że ucierpi na tym majówka, która, choć odbędzie się pod znakiem ocieplenia, to wciąż będzie daleka od ideału.

Wzrost temperatury w stosunku do ostatnich dni będzie zauważalny, jednak nie będzie zbyt gwałtowny. A to znaczy, że w niektórych rejonach kraju będzie zimno.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Szał w biurach podróży. Te kierunku skradły serca Polaków

Nie ma jednak tego złego, ponieważ dzięki ostatnim niższym temperaturom, sezon narciarski wciąż może trwać. Są to jednak jedne z jego ostatnich dni, dlatego też Polskie Koleje Linowe zachęcają fanów zimowego szaleństwa do pożegnania go na Kasprowym Wierchu.

Co więcej, aby ułatwić narciarzom wypoczynek, wyciąg krzesełkowy wciąż będzie działać. I to chyba znakomita niespodzianka na majówkę dla fanów nart i snowboardu.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Zimowa aura sprzyja narciarzom na Kasprowym Wierchu

Na Kasprowym Wierchu wciąż dostępna jest kolej krzesełkowa w Dolinie Gąsienicowej. Na trasie narciarskiej utrzymują się dobre warunki, dlatego majówka będzie idealną okazją, by pożegnać ten sezon zimowy - poinformowała w rozmowie z PAP rzecznik Polskich Kolei Linowych Marta Grzywa.

Przedłużenie funkcjonowania wyciągu planowo potrwa do 6 maja. Tego dnia kolejka na Kasprowy Wierch będzie przechodzić przegląd, co ostatecznie zakończy długi i bardzo nietypowy sezon narciarski. Warto jednak podkreślić, że data ta może ulec zmianie. Zależy ona bowiem od warunków panujących na stoku.

Te na Kasprowym Wierchu są bardzo dobre. Obecnie pokrywa śnieżna na szczycie wynosi 80 cm, co może cieszyć. Spora ilość pokrywy jednak nie oznacza, że również niższe partie gór będą ośnieżone. Nadchodzące rozpogodzenia zagwarantują bowiem nadejście prawdziwej wiosny, co może przyspieszyć zamknięcie wyciągu.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić