oprac. Natalia Kurpiewska| 

Szykują nowy program. Do wzięcia 32 tys. zł

6
Podziel się:

Trwają pracę nad nowym programem, który ułatwić miałby wymianę starych źródeł ciepła na te bardziej efektywne i ekologiczne. Kto może skorzystać? Mieszkańcy budynków wielorodzinnych od 3 do 7 lokali.

Szykują nowy program. Do wzięcia 32 tys. zł

To już kolejny krok w polskiej walce o czyste powietrze. Nowy program ma wesprzeć wymianę zanieczyszczających powietrze źródeł energii na te zasilane paliwem stałym.

Dofinansowanie obejmować będzie zakup i montaż nowego źródła ciepła pod warunkiem likwidacji starych źródeł ciepła na paliwo stałe oraz zadania termomodernizacyjne, np. zakup i montaż stolarki okiennej i drzwiowej - mówił wiceprezes NFOŚiGW Paweł Mirowski.

Kto dostanie te 32 tys. zł? Niestety nie każdy. W znacznej mierze zależy to od dochodu.

Zobacz także: Jest rozwiązanie dla Polaków, którzy nie spłacają kredytu. Wsparcie ze specjalnego fundusz

Przy dochodzie wynoszącym do 100 tys. zł maksymalnie można będzie dostać do 20 tys. zł, które przeznaczone mają być na wymianę pieca i zadania termomodernizacyjne. Jeśli jednak wnioskodawca zdecyduje się na zakup i montaż pompy ciepła powietrze/woda lub gruntowej i na zadania termomodernizacyjne, może otrzymać do 25 tys. zł.

32 tys. zł dostaną tylko te gospodarstwa, w których maksymalny dochód miesięczny netto na osobę wynosi do 1400 zł, a w gospodarstwie jednoosobowym do 1960 zł.

Jednak to nie wszystko. W komunikacie od Ministerstwa klimatu czytamy jeszcze, że osoby korzystające z programu, mogą dodatkowo ubiegać się o dotacje do 5 tys. zł na zakup i montaż mikroinstalacji fotowoltaicznej.

Program powoli będzie wdrażany w poszczególnych województwach. W pomorskim ma to ruszyć już na początku przyszłego roku.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Wróć na
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić