Ta marka była na rynku od 27 lat. Teraz wnioskuje o upadłość

11

Od 27 lat na polskim rynku obecna jest marka odzieżowa Top Secret. Teraz spółka postanowiła złożyć wniosek o upadłość. Jednocześnie pojawiło się ważne zapewnienie.

Ta marka była na rynku od 27 lat. Teraz wnioskuje o upadłość
Top Secret (Facebook, Top Secret Warszawa Renova)

Okazuje się, że firma odzieżowa Top Secret jest dłużnikiem firmy Redan. Zarząd spółki przekazał, że powzięto informację o złożeniu przez Top Secret wniosku o ogłoszenie upadłości.

W ocenie zarządu Redan, w krótkim terminie, złożenie wniosku o upadłość przez TS nie będzie miało istotnego wpływu na sytuację spółki, w tym w szczególności na realizowane poziomy sprzedaży, marży ani przepływy pieniężne. Wpływ ewentualnej upadłości TS na sytuację Redan w dłuższym terminie wymaga pogłębionej analizy. W szczególności konieczne jest rozważenie wyceny należności od TS oraz ryzyka konieczności spłaty kredytu za TS, o których mowa powyżej. Po przeprowadzeniu tej analizy zarząd Redan przedstawi jej wyniki oraz płynące z tego wnioski - można przeczytać na stronie internetowej spółki Redan.

Sklepy upadają. Niepokojące dane

Z przekazanych informacji wynika, że do połowy 2022 roku upadło 3 000 sklepów. To najwyższy wynik od pięciu lat, na co uwagę zwraca INN Poland.

Zniknięcie ograniczeń w działalności nie spowodowało rozkwitu sektora, a sklepów upadło najwięcej od 2017 r. To dopiero wyniki półrocza, w 2022 r. zapowiada się rekord - zaznacza z kolei "Rzeczpospolita".

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na postawy konsumenckie. Wiele osób zdecydowało się porzucić stacjonarne zakupy na rzecz transakcji online. W dobie COVID-19 uznano to za zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Poza tym wiele osób przekonało się, że jest to prostsze, wygodniejsze, a niejednokrotnie też tańsze niż w przypadku standardowych zakupów w sklepach stacjonarnych.

Nic więc dziwnego w tym, że w ostatnich latach rozwinęły się sklepy online. Przedsiębiorcy mocno zainwestowali w ten sektor, wierząc, że uzyskają dzięki temu wymierne korzyści.

Zobacz także: Dom kopułowy za 330 tys. zł pod klucz. Właściciel zbudował go sam
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić