Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ta marka była na rynku od 27 lat. Teraz wnioskuje o upadłość

7
Podziel się:

Od 27 lat na polskim rynku obecna jest marka odzieżowa Top Secret. Teraz spółka postanowiła złożyć wniosek o upadłość. Jednocześnie pojawiło się ważne zapewnienie.

Ta marka była na rynku od 27 lat. Teraz wnioskuje o upadłość
Top Secret (Facebook, Top Secret Warszawa Renova)

Okazuje się, że firma odzieżowa Top Secret jest dłużnikiem firmy Redan. Zarząd spółki przekazał, że powzięto informację o złożeniu przez Top Secret wniosku o ogłoszenie upadłości.

W ocenie zarządu Redan, w krótkim terminie, złożenie wniosku o upadłość przez TS nie będzie miało istotnego wpływu na sytuację spółki, w tym w szczególności na realizowane poziomy sprzedaży, marży ani przepływy pieniężne. Wpływ ewentualnej upadłości TS na sytuację Redan w dłuższym terminie wymaga pogłębionej analizy. W szczególności konieczne jest rozważenie wyceny należności od TS oraz ryzyka konieczności spłaty kredytu za TS, o których mowa powyżej. Po przeprowadzeniu tej analizy zarząd Redan przedstawi jej wyniki oraz płynące z tego wnioski - można przeczytać na stronie internetowej spółki Redan.

Sklepy upadają. Niepokojące dane

Z przekazanych informacji wynika, że do połowy 2022 roku upadło 3 000 sklepów. To najwyższy wynik od pięciu lat, na co uwagę zwraca INN Poland.

Zniknięcie ograniczeń w działalności nie spowodowało rozkwitu sektora, a sklepów upadło najwięcej od 2017 r. To dopiero wyniki półrocza, w 2022 r. zapowiada się rekord - zaznacza z kolei "Rzeczpospolita".

Pandemia koronawirusa bardzo mocno wpłynęła na postawy konsumenckie. Wiele osób zdecydowało się porzucić stacjonarne zakupy na rzecz transakcji online. W dobie COVID-19 uznano to za zdecydowanie bezpieczniejsze rozwiązanie. Poza tym wiele osób przekonało się, że jest to prostsze, wygodniejsze, a niejednokrotnie też tańsze niż w przypadku standardowych zakupów w sklepach stacjonarnych.

Nic więc dziwnego w tym, że w ostatnich latach rozwinęły się sklepy online. Przedsiębiorcy mocno zainwestowali w ten sektor, wierząc, że uzyskają dzięki temu wymierne korzyści.

Zobacz także: Dom kopułowy za 330 tys. zł pod klucz. Właściciel zbudował go sam
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
EM27
miesiąc temu
Za chwilę to 90℅ biznesu się zamknie bo koszty utrzymania są bardzo duże. A klienci mają coraz mniej grosza. Kto ma swój biznes to wie o czym piszę.
Syrenka
miesiąc temu
I jak tu niby wystartować z własnym biznesem, skoro nawet korporacje upadają. Idą naprawdę paskudne czasy.
Arek
miesiąc temu
W tych galeriach to same pralki niektóre sklepy nieodwiedza nikt a one nadal tam są jak to możliwe?
Arek
miesiąc temu
Bardzo dobrej jakości ubrania i naprawdę modne ciekawe. Nie co to teraz w lpp chiński szrot...
Ofca
miesiąc temu
Nigdy nie kupiłem nic w TS wiec nie maja nic co by mnie zaciekawiło ale każdy zamknięty sklep oznacza ze rynek się kurczy. Zostaną lidle, biedronki i pepco.
Pytajnik
miesiąc temu
A wiele osób się przekonało że kupienie 75 bluzki jest bezsensem. Kolejne spodnie nie zapewnią ciepła w domu. Za to przedsiębiorca dostał podwyżkę czynszu, podatku i musi zapewnić pensje pracownikom. Po wszystkich opłatach zostaje mu tyle co 500+. I po co się wysilać? Zamknie biznes. Będzie miał czas dla rodziny, tyle samo kasy i święty spokój.
mordehaj
miesiąc temu
Polski srad działa, lokdałny przez katar i takie tam. Ale po co nam pieniądze skoro i tak za nie nie będziemy mogli zaraz nic kupic.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić