Te kierunki to hity. Tutaj najwięcej Polaków jeździ na zagraniczne wakacje

8

W tym roku wielu Polaków zdecydowało się wyjechać na zagraniczne wakacje. Przeszło 75 proc. turystów wybrało hotele 5- i 4-gwiazdkowe. Najwidoczniej chcieli w luksusowych warunkach odpocząć od wirusowych perturbacji.

Te kierunki to hity. Tutaj najwięcej Polaków jeździ na zagraniczne wakacje
Santorini (Pixabay)

Polacy odbili sobie roczną przerwę. Znów gremialnie ruszyli na wakacje, na co jasno wskazuje raport Polskiej Izby Turystyki pt. "Zagraniczne wakacje Polaków 2021". Opiera się on na danych od trzech multiagentów internetowych - fly.pl, traveplanet.pl, a także wakacje.pl.

Zainteresowanie zagranicznym wypoczynkiem było niemal tak duże jak przed pandemią koronawirusa. Co ciekawe, nie zmieniły się preferencje Polaków. Znów najchętniej wybierali się do Turcji i Grecji.

Do najpopularniejszych regionów należały w tym sezonie Riwiera Turecka, Słoneczny Brzeg i wyspy greckie: Kreta, Rodos, Korfu. Swoją pozycję w rankingu poprawiły egipskie kurorty, co odzwierciedla wysoką pozycję tego kierunku – Hurghada i Mars Alam - podkreśla "Gazeta Pomorska".

Nie brakowało też turystów, którzy decydowali się na spędzanie wakacji w Polsce. Pojawiły się też osoby wybierające egzotyczne kierunki, do tej pory popularne przede wszystkim w sezonie zimowym. Chodzi o Meksyk, Dominikanę oraz Malediwy.

Polacy stawiali na luksus

"Gazeta Pomorska", powołując się na wspomniany raport, podaje, że tegoroczne wakacje Polacy spędzali w większym gronie i w bardziej komfortowych warunkach niż w 2019 roku.

Więcej osób wybierało wakacje all inclusive w hotelach o 5-gwiazdkowym standardzie. Nie brakowało też chętnych do wypoczywania w 4-gwiazdkowych hotelach.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić