Szczyt niedorzeczności w TVP. Aż trudno uwierzyć, że ten pasek to nie żart

88

"Opozycja chce islamizacji Polski?" - taki pasek pojawił się w "Wiadomościach" TVP. Aż trudno uwierzyć, że to nie żart. Autor materiału robił wszystko, by łączyć totalnie przypadkowe fakty.

Szczyt niedorzeczności w TVP. Aż trudno uwierzyć, że ten pasek to nie żart
Szokujący pasek w TVP (TVP)

"Wiadomości" znów zaskoczyły. Tym razem przynajmniej część widzów z pewnością mocno zszokował pasek zapowiadający reportaż Krzysztofa Nowiny-Konopki. Brzmiał on "Opozycja chce islamizacji Polski?".

Materiał pojawił się w niedzielnym wydaniu programu. Widzowie usłyszeli bardzo skomplikowaną odpowiedź na wspomniane pytanie.

Według narracji Nowiny-Konopki opozycja upomina się o godne traktowanie imigrantów i domaga się, aby im pomagano, tylko po to, aby zdestabilizować kraj - zauważa teleshow.wp.pl.

W materiale wypowiadał się prof. Piotr Jaroszyński z KUL. - Próbują zdestabilizować sytuację w Polsce. Szukają różnych sposobów albo je tworzą i to, co się dzieje, wykorzystują - mówił.

"Wiadomości" twierdzą, że opozycja jest bardzo cyniczna, bo tak naprawdę nie zależy jej na niczyim życiu. W tym momencie przytoczono wątek aborcji. Inny ekspert mówił, że politycy opozycji z jednej strony "wylewają łzy nad dziećmi imigrantów", a z drugiej głoszą "bardzo radykalne hasła dotyczące aborcji".

Aborcja, eutanazja, realizacja postulatów środowisk LGBT, otwarcie na islamską nielegalną emigrację. Za tym wszystkim od lat stoją te same środowiska - mówił reporter "Wiadomości".

Prof. Grzegorz Kucharczyk z PAN doprecyzował, kim są wspomniane środowiska. Mówił, że politycy opozycji zachowują się jak "rewolucjoniści", którzy chcą "zacząć budować świat od nowa".

Szokujący materiał "Wiadomości". Opozycja chce się do nich upodobnić?!

W "Wiadomościach" stwierdzono też, że opozycja chce, by Polska upodobniła się do krajów Zachodu, takich jak Francja czy Holandia. Zauważono, że w tych państwach burzy się kościoły, prześladuje katolików, a ponadto budowane są nowe meczety.

W materiale pojawił się też wątek dżihadu i LGBT. Próbowano umiejętnie połączyć różne, totalnie przypadkowe fakty. Widzowie mieli prawo odczuwać zdezorientowanie.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić