Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Carrefour otwiera się w niedziele niehandlowe! Podano szczegóły

12
Podziel się

Carrefour to kolejna sieć, która zdecydowała się na otwarcie swoich sklepów we wszystkie niedziele, również te niehandlowe. Władze tej marki skorzystały z dobrze znanej furtki w przepisach.

Carrefour otwiera się w niedziele niehandlowe! Podano szczegóły
Carrefour (Getty Images, SOPA Images)
bEUQVVcR

Na działalność sklepów w niedziele niehandlowe sieci Carrefour pozwalają testy usług pocztowych z PointPack. Dzięki temu rozwiązaniu popularna sieć otworzy w każdą niedzielę ponad połowę sklepów.

W ramach rozbudowy portfela usług okołozakupowych Carrefour Polska podpisał umowę z firmą PointPack, inicjując współpracę w zakresie obsługi przesyłek kurierskich. Wytypowaliśmy siedem testowych lokalizacji, które od 20 września rozpoczęły świadczenie takich usług. Cztery z nich były otwarte przez 7 dni w tygodniu, odpowiadając na potrzeby klientów, którzy coraz chętniej korzystają z możliwość nadania i odbioru przesyłek kurierskich w sklepach spożywczych na terenie całego kraju - powiedziała portalowi Wirtualnemedia.pl Izabella Rokicka, dyrektor komunikacji Carrefour Polska.
bEUQVVcT

Niedziele niehandlowe. Pracownicy otrzymują dodatki

Od początku października testy usług pocztowych w sieci Carrefour rozszerzono na 129 sklepów z przeszło 250 sklepów własnych.

Szefowa komunikacji Carrefour zapewnia, że za pracę w niedziele niehandlowe pracownicy otrzymują dodatki. To jednak nie wszystko - jest też dobrowolność pracy.

bEUQVVcZ
W przypadku pracy w niedziele niehandlowe nasza sieć zaoferowała swoim pracownikom testowanych sklepów dobrowolność pracy, a także z tytułu wykonywania pracy w niedziele niehandlowe, oprócz wynagrodzenia za pracę, otrzymają oni dodatek za każdą godzinę pracy w niedziele w kwocie stanowiącej równowartość 30% stawki godzinowej wynikającej z minimalnego wynagrodzenia za pracę, określonego w ustawie o minimalnym wynagrodzeniu za pracę - mówi Izabella Rokicka z Carrefour Polska.

Przypomnijmy, że obecnie toczą się prace nad uszczelnieniem niedzielnego handlu. Chodzi właśnie o kwestię tzw. placówek pocztowych.

Zobacz także: Zakaz handlu w niedzielę do uszczelniania. „Przepis jest obchodzony w sposób ordynarny i bezczelny”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQVVdu
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(12)
PePe
2 miesiące temu
czyli do odbioru tych przesylek potrzebne jest otwarcie kilku tysiecy metrow kwadratowych powierzchni handlowej oraz 42 kasy, tak? no bzdura, wystarczy 1 gora 2 pracownikow ktorzy tego dnia stana przy wejsciu do sklepu i beda te przesylki wydawac. oczywiscie wiadomo o co chodzi, fikcyjna dzialalnosc przesylkowa, podpisana umowa z fikcyjna firma, niech zgadne, ta sama firma podpisale tez umowe z Biedra, Lidlem, Netto itd.
Crf1
2 miesiące temu
W przypadku pracy w niedziele niehandlowe nasza sieć zaoferowała swoim pracownikom testowanych sklepów dobrowolność pracy, Sprostowanie - powinno być wyrzucenie z pracy w razie odmowy)
Polus
2 miesiące temu
I francuaki pan da dodatki niech otworzy sklepy w francji kolonia
bEUQVVdv
Gość
2 miesiące temu
Proponuję nie korzystać z zakupów w niedzielę. Jakoś dawaliśmy radę bez niedziel handlowych. Proszę pomyślcie o pracownikach - brak wolnej niedzieli rozwala życie rodzinne. Co z tego że dadzą wolny wtorek. W mojej rodzinie występuje ten problem, nie można ustalić daty wspólnych rodzinnych spotkań. A zaproponowane pieniądze są po prostu śmieszne. Proszę, nie chodźcie do sklepu w niedzielę, lepiej pojechać na wycieczkę.
Pracownik wyz...
2 miesiące temu
Niestety dobrowolność w Carrefour= przymus i z wielką łaską "DODATEK" tak podkreślany w kwocie 3,70 za godzinę. Kpina i żenada. Wszystko dla pracowników 🤣
Pracownica
2 miesiące temu
Macie Państwo nieaktualne informacje, nie ma już od 10. 10.2021 dobrowolnej pracy w niedzielę a ten niby dodatek to ok. 3,70 za godzinę dodatkowo pracy w niedzielę.
AntyTeza
2 miesiące temu
A w UK za prace w niedziele placi sie podwojnie, w sobote 1.5 stawki do 11 rano po 11 - stawka tez podwojna...
Morsolini
2 miesiące temu
Każda szpila w serce kościoła to zwycięstwo korpo nad mafia co mnie cieszy i raduje serce me
Tata
2 miesiące temu
Złodzieje nie mogli już zaproponować 30% wynagrodzenia tylko 30% minimalnego przewidzianego przez ustawę wynagrodzenia!
po mpa
2 miesiące temu
jak zwykle co wolno w polin to w ue nie wolno taki kraj a niewolnicy się jeszcze cieszą .....
Gtffff
2 miesiące temu
Brawo, Carrefour, za szacunek do klienta i prawdziwą troskę o prawa pracownicze. W tym drugim jesteście lepsi niż pseudozwiązki zawodowe.
alfik
2 miesiące temu
Wszystko co niemieckie i francuskie omijać z daleka
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić