aktualizacja 

Tej daty nie wolno przegapić. Ostateczny termin składania PIT-ów nie mija 1 maja

4

Już od dłuższego czasu można składać zeznania podatkowe za rok 2021. Niebawem termin przyjmowania tych dokumentów dobiegnie końca. Do kiedy jest czas na dopełnienie obowiązku?

Tej daty nie wolno przegapić. Ostateczny termin składania PIT-ów nie mija 1 maja
Zdjęcie ilustracyjne (Pixabay)

Zeznania podatkowe za rok 2021 należy złożyć najpóźniej 2 maja. O tym terminie przypomniało Ministerstwo Finansów.

Ustawa o podatku dochodowym od osób fizycznych stanowi, że PIT należy złożyć do 30 kwietnia, ale zgodnie z ordynacją podatkową, jeżeli ostatni dzień terminu przypada na sobotę lub dzień ustawowo wolny od pracy, za ostatni dzień terminu uważa się następny dzień po dniu lub dniach wolnych od pracy - w tym przypadku 2 maja - doprecyzowano.

Do 2 maja zeznania muszą złożyć podatnicy, którzy rozliczają się z dochodów uzyskanych z pracy najemnej, a także rent i emerytur. Zobligowani są do tego również przedsiębiorcy, rozliczający się na zasadach ogólnych lub z użyciem liniowej stawki.

Jak złożyć zeznanie podatkowe?

Zeznanie podatkowe można wysłać pocztą. Jest też możliwość, by dokumenty złożyć osobiście w urzędzie skarbowym albo za pośrednictwem platformy internetowej, z wykorzystaniem interaktywnych formularzy.

Warto pamiętać o wspomnianym terminie 2 maja. Jeżeli ktoś przegapi tę datę, to może narazić się na konsekwencje karno-skarbowe. Bezsprzecznie lepiej nie odkładać tego obowiązku na ostatnią chwilę.

Zobacz także: Ksiądz już nie zapuka. "Konieczne jest wprowadzenie podatku kościelnego"
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić