Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
WIP
|
aktualizacja

Czubarow do mieszkańców Krymu: "Od ciebie zależy, czy zostaniesz mordercą"

Podziel się:

Przewodniczący Tatarskiego Ludowego Madżlisu Krymskiego Refat Czubarow zaapelował do krymskich poborowych i żołnierzy rezerwy, by odmówili przyjęcia wezwania do wojska. Wspomniał o okręcie wojennym i o tym, by na powołanie odpowiedzieć podobnymi słowami.

Czubarow do mieszkańców Krymu: "Od ciebie zależy, czy zostaniesz mordercą"
Czubarow do mężczyzn na Krymie: "Od ciebie zależy, czy zostaniesz mordercą" (GETTY, Pierre Crom)

Refat Czubarow zaapelował do krymskich mężczyzn w sile wieku oraz żołnierzy rezerwy o odmowę przyjęcia powołania do wojska. Przewodniczący Tatarskiego Ludowego Madżlisu Krymskiego nie gryzł się w język. Co przekazał?

Mieszkańcy okupowanego Krymu, młodzi ludzie w wieku poborowym i poborowi wojskowi, którzy przebywają w rezerwie! Od ciebie zależy, czy nie zostaniesz zabójcą i nie zostaniesz zabity! - napisał Refat Czubarow na Facebooku.

Tatarzy Krymscy to naród i grupa etniczna pochodzenia tureckiego. Posługują się językiem krymsko-tatarskim. Od XIII wieku zamieszkują okupowany dziś przez Rosję Półwysep Krymski. Madżlis jest natomiast ich zgromadzeniem narodowym, czymś na wzór parlamentu w krajach północnej Afryki.

Szef Medżlisu Refat Czubarow zaapelował do narodu krymskiego, by w przypadku groźby przymusowego poboru do rosyjskiej armii natychmiast opuszczać Ukrainę. Jak podaje "Ukrinform", wcześniej informowano, że biuro prezydenta Ukrainy w Autonomicznej Republice Krymu przygotowało dla mężczyzn szczegółową instrukcję.

Ma ona wskazywać sposób, w jaki obywatele z okupowanego półwyspu mogą uniknąć mobilizacji, a jeśli zostali zmuszeni do udziału w wojnie, jak zrezygnować.

Czubarow pisał też o rosyjskich wojskach, które jego zdaniem mieszkańcy Krymu powinni "wysłać na kurs rosyjskiego okrętu wojennego". To oczywiście nawiązanie do słynnych słów skierowanych z Wyspy Węży.

Zobacz także: Ukraina ulegnie żądaniom terytorialnym Rosji? "Myślę, że to jest nierealne"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić