Mateusz Domański
Mateusz Domański| 

To pojawi się na drzwiach aptek. Ważny powód

91

Naczelna Izba Aptekarska przekazała informację o nowym oznaczeniu, które będzie widoczne na niektórych aptekach. Mowa o specjalnej naklejce, dzięki której kobiety będą wiedziały, gdzie otrzymają tabletkę "dzień po".

To pojawi się na drzwiach aptek. Ważny powód
Apteka (Adobe Stock, TRAIMAK.BY)

Wiadomo już, że antykoncepcja awaryjna bez recepty dostępna będzie wyłącznie w aptekach, które dołączyły do nowego pilotażu. By mieć pewność, że w danym miejscu otrzymamy pigułkę "dzień po", należy szukać w aptece specjalnego znaczka (zobacz poniżej).

Warto pamiętać o tym, że na razie niewiele aptek zdecydowało się dołączyć do nowego programu, który pozwala na otrzymanie antykoncepcji awaryjnej bez recepty.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Rozkoszny podsumowuje swoją podróż do Japonii. "Ta kuchnia jest zachwycająca"

Projekt nowego oznaczenia został zaprezentowany przez Naczelną Izbę Aptekarską. Wiadomo ponadto, że pomysł przesłany przez resort zdrowia został zaakceptowany przez Departament Prawny Głównego Inspektora Farmaceutycznego. Uznał on, że tego rodzaju logotyp nie naruszy obowiązującego zakazu reklamy aptek.

Apteka realizuje program pilotażowy antykoncepcji awaryjnej - taki napis pojawi się na naklejkach.

Wspomniany materiał będzie zawierał granatowe litery na białym tle. Na dole pojawi się zaś znaczek NFZ (Narodowego Funduszu Zdrowia).

W oznaczeniu nie mogą znajdować się żadne dodatkowe treści wartościujące ani znaki graficzne, które mogłyby stanowić zachętę do skorzystania z usług i oferty apteki. Prosimy o przestrzeganie tych wytycznych, aby uniknąć ewentualnych nieporozumień i problemów prawnych - przekazał GIF.

Na razie do pilotażu zgłosiło się jedynie 1050 aptek spośród 12 tys. takich punktów na terenie całej Polski. Mapa aptek oferujących tabletkę "dzień po" dostępna jest na pacjent.gov.pl.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić