Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
Aleksander Sławiński
|
aktualizacja

TVP odmówiło emisji reklamy z parą gejów

77
Podziel się:

Telewizja Polska odmówiła marce prezerwatyw Durex, emisji reklamy, w której pokazana jest para homoseksualnych mężczyzn. Władze stacji powołały się na przepisy ustawy o radiofonii i telewizji.

TVP odmówiło emisji reklamy z parą gejów
Fragment reklamy marki Durex. (YouTube)

W niedzielę 7 czerwca ruszyła kampania marki Durex "głośni w łóżku". Idea reklamy polega na zachęcaniu par (niezależnie od orientacji) do wyrażania swoich pragnień oraz zwracania uwagi na potrzeby partnera.

W spocie reklamowym pojawiają się cztery pary, z czego trzy są heteroseksualne, a jedna to para mężczyzn. Wszystkie z nich opowiadają, "co lubią". W kilku ujęciach widzimy jak mężczyźni delikatnie dotykają się i obejmują.

Zobacz także: Durex – głośni w łóżku

Jak donosi portal Wirtualnemedia.pl, ta scena nie spodobała się biuru reklamy Telewizji Polskiej, które odmówiło emisji materiału. Powołano się na fragment ustawy o radiofonii i telewizji, w którym mowa jest o tym, że "audycje lub inne przekazy zawierające sceny lub treści mogące mieć negatywny wpływ na fizyczny, psychiczny lub moralny rozwój małoletnich (...) mogą być rozpowszechniane wyłącznie w godzinach od 23 do 6.".

Czytaj także:

Zakazana reklama

Zatem choć ustawa pozwala na puszczanie tego rodzaju materiałów po 23, to TVP powołało się na nią odmawiając puszczania reklamy o jakiejkolwiek godzinie. Spot możemy od niedzieli zobaczyć natomiast na kanałach związanych z Polsatem oraz TVN-em.

To nie pierwsza sytuacja, gdy TVP odmawia puszczania reklam. We wrześniu 2019 odmówiono Okręgowej Izbie Lekarskiej w Warszawie emisji spotów "Polska to chory kraj" nawołującej do poprawy stanu służby zdrowia, tłumacząc to "niezgodnością z linią programową TVP'.

Wcześniej odmówiono m.in. Wirtualnej Polsce kampanii przeciwko mowie nienawiści, również powołując się na ustawę o radiofonii i telewizji. Tak samo odmówiono emisji materiałów organizacji HejtStop oraz kampanii za kontrolą obecności w Polsce żywności GMO .

Zobacz także: Cezary Tomczyk krzyczał przez megafon do Samuela Pereiry z TVP. Marcin Kierwiński tłumaczy

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(77)
WIETKA
2 lata temu
Piękna reklama - życie nie jest tylko białe i czarne. Ma wiele odcieni, jednym podoba się czarny a drugim biały a innym wszystkie kolory tęczy - na tym polega wolność. A wam homofoby życzę udanego życia seksualnego może kiedyś w innym życiu, bo po waszych wypowiedziach, widać jak jesteście sfrustrowani tym, że wam nie wychodzi, niby to zgorszeni, że reklama be. Więcej oglądajcie TVPIS. Powodzenia.
Heroaro
2 lata temu
Nie dobrze mi. Nie kupujcie tych gum, niech pojmią, że to nie z nami takie rzeczy. Związek i sex to kobieta i mężczyzna.
kaja
2 lata temu
Trochę słabe z ich strony, bo jednak zabezpieczanie się nie jest tematem tabu. Tutaj chodzi przede wszystkim o bezpieczeństwo. Co prawda w moim związku zabezpieczam się tabletkami vines, ale jeśli ktoś wybiera inną formą to tylko dobrze o nim świadczy, bo myśli o ewentualnych konsekwencjach.
Elizabetka
2 lata temu
To ohyda
JusTyNa
2 lata temu
TVP to telewizja pisowska ale pomijając ten fakt reklama porusza ważny temat. Każdy, bez względu na orientację seksualną, ma prawo do miłości i przyjemności. Żyjemy w wolnym kraju na wolnym kontynencie i świecie, gdzie każdy ma prawo żyć zgodnie ze swoją naturą. Nikt nie powinien bać się dyskryminacji ze względu na pochodzenie, wyznawaną religię, wygląd czy orientację, a tym bardziej nikt nie powinien zmieniać siebie tylko po to, aby zyskać przychylność zatwardziałych konserwatystów i rasistów. Co się dzieje teraz w USA? Dlaczego czarnoskórzy są prześladowani? Przecież są tacy sami jak biali, jak Azjaci. Różnią się tylko wyglądem, co wynika z tego, że pochodzą z innej kultury i warunków klimatycznych. Czy to jest powód do ich dyskryminacji, a co za tym idzie i śmierci? Wracając do reklamy, nie obraża ona nikogo, nie prezentuje przemocy ale zrozumienie dla odmienności. KAŻDY MA PRAWO DO ŻYCIA. KAŻDY MA PRAWO WYZNAWAĆ SWOJE WARTOŚCI. KAŻDY MA PRAWO DO BEZPIECZEŃSTWA. Czy to przypadkiem nie są prawa zapisane w Konstytucji RP? No tak, przecież obecna władza z Konstytucją się nie liczy. Ale przynajmniej MY - społeczeństwo - możemy przeciwstawić się sytuacji jaka panuje na świecie. I sprawić, że każdy będzie chciał żyć. Zobaczcie ile ludzi popełnia samobójstwo. Co 40 sekund jedna osoba na świecie odbiera sobie życie. Rocznie to niemal 800 tys. ludzi – to więcej niż umiera wskutek malarii, raka piersi, morderstw czy wojen. A jakie są powody samobójstw? No właśnie, wprawdzie to sprawa indywidualna, ale do głównych przyczyn zalicza się głębokie poczucie winy i beznadziejności; przekonanie o znajdowaniu się w sytuacji bez wyjścia; wysoki poziom lęku; depresja. W samej Polsce w 2018 roku prawie 12 tysięcy osób próbowało popełnić samobójstwo, z czego ponad 5 tysięcy zakończyło się zgonem. W 2016 roku w USA życie odebrało sobie prawie 45 tysięcy osób. O czymś to świadczy. NIE BĄDŹMY WIĘC PRZYCZYNĄ ŚMIERCI JAKIEJŚ OSOBY. NIE DYSKRYMINUJMY JEJ ZA ORIENTACJĘ SEKSUALNĄ, WYGLĄD, POCHODZENIE, RELIGIĘ. A co jeśli na miejscu tej osoby znalazłby się ktoś nam bliski?
Sebi
2 lata temu
I bardzo dobrze
CCCP
2 lata temu
no i tvp nie chce pomagać z niechcianą ciążą
MJBLK
2 lata temu
....I TAK POWINNO BYĆ
juras26
2 lata temu
I BARDZO DOBRZE !!!
i dobrze
2 lata temu
i bardzo dobrze, większośc tych reklam jest nieprzyzwoita, jest ich za duzo, tak duzo reklam w mediach nie ma nigdzie na świecie!a w internecie to juz nic nie wyskakuje tylko reklamy, nie dośc że płacimy tyle, to jeszcze ogladamy czego nie chcemy. Ja juz mysle o odlaczeniu
tobiasz
2 lata temu
a po co stworzono prezerwatywe co... chlopcy moga zajsc? a jak jest sie chorym to guma i tak nie daje 100%
MKŚ
2 lata temu
I bardzo dobrze. Popieram.
MojNick
2 lata temu
Heteroseksualizm, Homoseksualizm... Istniały od tysięcy lat. W jednych czasach norma w innych coś nie do pomyślenia jeżeli chodzi o Homoseksualizm. Nie obchodzi mnie osobiście kto co wyprawia w łóżku w domu jeżeli się z tym nie obnosi. Ale to tak naprawdę chodzi o co innego :) Chodzi o to żebyście uganiali się jak naiwniacy wszyscy przeciwko sobie bo wtedy łatwiej wami rządzić. Przecież już robią z wami wszystko co chcą a nie wyjdziecie na ulice bo lepiej się o takie pierdoły sprzeczać :D Z jednej strony "patrioci" poubierani w te wszystkie symbole których nie znają nawet historii (nie wszyscy) którzy mają za nic własne poczucie własnego JA drugiego, mimo wszystko, polaka. Z drugiej strony ludzi którzy plują na czyjąś wiarę i religię krzyczą głośno o tolerancji.I co parę lat ci sami ludzie wybierani do rządu na zmianę i wszyscy liczą że coś się zmieni. Nie jeden mi tu napisze że jestem śmieszny ale, ja jestem bo to opisuje czy oni są bo biorą w tym udział? To już zostawiam do oceny ludziom samodzielnie myślącym. Pozdrawiam!
koko
2 lata temu
I bardzo dobrze co to ma być? obrzydzenie mnie na coś takiego bierze.. ludziom w głowie się już całkiem poprzewracało.. homoseksualiści jak już są to trudno ale w tv niech tego nie pokazują.. ta choroba zaczęła nas toczyć już od dawna a jeszcze teraz to się stało modne nasi dziadowie to się w grobach przewracają..
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić