Usnarz Górny. Po decyzji szefa MON w sieci zawrzało

205

Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że na granicy polsko-białoruskiej powstanie solidny płot. "Brakuje słów, żeby skomentować tak haniebne decyzje. To jest to Wasze chrześcijańskie miłosierdzie?" - burzy się internautka.

Usnarz Górny. Po decyzji szefa MON w sieci zawrzało
W Usnarzu Górnym pojawiło się wojsko i straż graniczna (PAP/EPA)

W okolicach granicy polsko-białoruskiej powstało obozowisko migrantów m.in. z Afganistanu. Cudzoziemcy robią wszystko, by nie wracać na Białoruś. Straż graniczna podała, że chodzi o 24 osoby.

PAP donosi natomiast, że na granicy rozciągnięto drut kolczasty. Pojawiło się tam również mnóstwo służb, a poza tym uruchomiono dozór elektroniczny.

Na tym jednak nie koniec. Szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak zapowiedział, że zamontowany zostanie płot.

Na granicy z Białorusią powstanie nowy, solidny płot o wysokości 2,5 m. Więcej żołnierzy będzie zaangażowanych w pomoc Straży Granicznej. Wkrótce przedstawię szczegóły dotyczące dalszego zaangażowania Sił Zbrojnych RP - napisał na Twitterze.

"Brakuje słów"

Pod wpisem Mariusza Błaszczaka pojawiło się sporo komentarzy. Poniższy cieszy się szczególną popularnością.

Brakuje słów, żeby skomentować tak haniebne decyzje. To jest to Wasze chrześcijańskie miłosierdzie? To jest ochrona życia? Odgradzanie się płotem od potrzebujących? - grzmi internautka.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić