W tych województwach nie pójdziecie już do Biedronki w niedzielę

150

Biedronka zamyka sklepy w dwóch województwach. Od 8 maja mieszkańcy lubelskiego i podkarpackiego nie będą mogli zrobić zakupów w znanej sieci w niedziele niehandlowe.

W tych województwach nie pójdziecie już do Biedronki w niedzielę
Biedronka; sklep (Adobe Stock, Tomasz Warszewski)

Sieć sklepów Biedronka zamyka swoje placówki w niedziele niehandlowe. Zakupów nie zrobią tam mieszkańcy woj. lubelskiego i podkarpackiego. Do tej pory było to możliwe od początku marca.

Wszystko w związku z napływającymi do tych dwóch regionów uchodźcami z Ukrainy. Wszystkie sklepy sieci Biedronka na terenie całego kraju będą nieczynne w niedziele niehandlowe począwszy od 8 maja 2022 roku.

Są też wyjątki i Biedronka będzie otwarta w niedziele niehandlowe w 7 sklepach zlokalizowanych na dworcach kolejowych i autobusowych. Na liście znalazły się wybrane polskie miasta. Są to: Warszawa, Kraków, Poznań, Grudziądz, Wrocław, Świecie.

Biedronka otworzyła swoje sklepy w niedziele w województwach lubelskim i podkarpackim. Była to odpowiedź na apele władz państwowych. Prośby pojawiły się w obliczu wzmożonego zapotrzebowania na produkty pierwszej potrzeby dla uchodźców z Ukrainy.

Na ten moment sklepy mogą zostać zamknięte. Jak wynika z komunikatu Ministerstwa Rodziny i Polityki Społecznej, sytuacja nie spełnia kryteriów nadzwyczajnej.

Zobacz także: UOKiK i kara dla Biedronki w 2021 roku. Chróstny: Nie uwziąłem się na ten dyskont
Autor: WIP
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić