aktualizacja 

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek?

0

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek? To szansa dla osób, które borykają się z problemami finansowymi i nie są w stanie spłacać tego typu zobowiązań. Wnioski o zawieszenie można składać już od dzisiaj, jednak nie każdy może sobie na to pozwolić.

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek?
Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek? Wyjaśniamy (Getty Images)

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek? Jest to możliwe już od piątku 29 lipca. Właśnie tego dnia w życie wchodzi specjalna rządowa ustawa, która umożliwia zawieszenie spłaty raty kredytu przez maksymalnie 8 miesięcy. Dotyczy to zarówno tego roku, jak i przyszłego.

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek?

Wniosek o wakacje kredytowe należy składać – osobiście lub poprzez nadanie – do oddziału banku, którego klientami jesteśmy. Przy wypełnianiu konieczne jest wskazanie w dokumencie okresu, na który chcemy zawiesić spłatę raty.

Dodatkowo jeśli decydujemy się na nadanie wniosku pocztą, warto zdecydować się na list polecony z potwierdzeniem odbioru. Konieczne jest również zachowanie dowodu nadania wniosku. W przypadku osobistej wizyty w banku, należy poprosić o pisemne potwierdzenie przyjęcia wniosku przez pracownika danego oddziału.

Jeżeli wniosek składany jest do banku w wersji papierowej, za pośrednictwem operatora pocztowego, warto wysłać wniosek listem poleconym za potwierdzeniem odbioru i zachować dowód nadania wniosku. Jeżeli wniosek składany jest w formie papierowej, w oddziale banku, warto zadbać o to, aby otrzymać pisemne potwierdzenie przyjęcia wniosku przez pracownika banku — wyjaśnił Rzecznik Finansowy (Money).

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Zobacz też: "Mgła covidowa" powodem niespłacenia pożyczki. Co jeszcze wymyślają dłużnicy?

Wakacje kredytowe – jak złożyć wniosek? Należy bezwzględnie pamiętać, że o ostatecznym okresie zawieszenia rat decyduje nie data nadania za pośrednictwem operatora pocztowego, lecz dotarcia wniosku do danej placówki. W przypadku wystąpienia nieprawidłowości należy zwracać się o pomoc do Biura Rzecznika Finansowego.

Klienci, którzy napotkają problemy i nieprawidłowości wynikające z realizacji przez banki wniosków o wakacje kredytowe, mogą zgłaszać się o pomoc do Biura Rzecznika Finansowego — podkreśla Rzecznik Finansowy w rozmowie z Money.pl.
Autor: EKO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić