o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
BA
|

Osiedle... tylko dla katolików. Oto pomysł warszawskich deweloperów

81
Podziel się

W Łomiankach pod Warszawą powstaje "wyjątkowe" osiedle domów jednorodzinnych. Wygląda jak każde inne, ale deweloper przekonuje, że przeznaczone jest tylko dla katolików. Firma nie tłumaczy, w jaki sposób będzie sprawdzać wiarę przyszłych mieszkańców.

Osiedle... tylko dla katolików. Oto pomysł warszawskich deweloperów
Osiedle Przystań dla katolików powstaje w Łomiankach pod Warszawą. (Facebook)
bDXGefEB

Pomysł na stworzenie nietypowego osiedla pojawił się jeszcze w 2020 roku. W październiku z kolei ruszyły pierwsze prace przy budowie obiektu w Łomiankach. O tym, że ma być przeznaczone tylko dla wierzących katolików, poinformował deweloper na nowo stworzonym profilu osiedla na Facebooku.

Miejsce, w którym powstaną nieruchomości wyłącznie dla katolików, nazywa się Osiedle Przystań. Na fanpage'u osiedla w mediach społecznościowych deweloper dzieli się nie tylko informacjami na temat postępu prac, ale zamieszcza też treści odnoszące się do wiary, modlitwy, a nawet katolickie memy.

bDXGefED
Osiedle dedykowane rodzinom, które łączą wspólne wartości i chęć budowania rodziny oraz jej otoczenia na trwałym fundamencie, jakim jest wiara w Boga – czytamy w opisie Osiedla Prystań w Łomiankach na Facebooku.

Na najnowszym nagraniu widać, że fasady domów jednorodzinnych na osiedlu są już prawie gotowe. Oznacza to, że zaskakujący pomysł deweloperów zostanie rzeczywiście zrealizowany. Firma nie tłumaczy, jak zamierza "badać" wiarę przyszłych mieszkańców osiedla.

bDXGefEJ

Każdy dom będzie miał patrona

Wszystkie budynki na powstającym osiedlu będą miały swojego patrona. W sumie nad osiedlem będzie czuwać szesnastu świętych, w tym m.in.: Jan Paweł II, Faustyna Kowalska, Ojciec Pio czy Matka Teresa z Kalkuty. W fundament każdego z budynków znajdujących się na tym nietypowym osiedlu wmurowany zostanie także cudowny medalik.

Na terenie Osiedla Przystań będzie znajdować się kapliczka, przy której mieszkańcy będą mogli wspólnie się modlić. 32 domy jednorodzinne w zabudowie bliźniaczej mają zostać oddane do użytku wiosną 2022 r. Jak informuje deweloper, osiedla będzie składać się w sumie z 32 lokali dla katolików. 13 mieszkań już zostało sprzedanych.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDXGefFe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(81)
tar
2 dni temu
Rozumiem ze polski rzad w pelni popiera to " katolickie getto "
ateistka
3 dni temu
i bardzo dobrze, niech się nie pałętają po po moim osiedlu
j53
1 tyg. temu
a co w przypadku gdy zdarzy się rozwód , albo komuś założą niebieska kartę ? Eksmisja ?
bDXGefFf
j53
1 tyg. temu
A jak się to ma do pana z punktu ksero , ( pamiętamy !) ankiet przy przyjęciu do pracy w których nie wolno uzyskiwać takich informacji jak preferencje seksualne , jakiego jesteśmy wyznania itd
psychiatra
1 tyg. temu
otoczyć murem i postawić uzbrojone straże i będzie kojarzyć się z gettem - prawdziwy potęp społeczny!
el-ka
1 tyg. temu
To chyba jakiś żart.
Ministrant.
1 tyg. temu
Trochę straszno tam zamieszkać.
Irasiad.
1 tyg. temu
Już tak kiedyś było,z tym,że"tylko dla Niemców"
c3c3
1 tyg. temu
a specjalne przywileje dla LGBT to co? to to samo..wiec w druga strone chyba tez mozna? chyba ze rownosc rozumiana przez lgbt dotyczy tylko ich.
shkielet
1 tyg. temu
trzaskowski w warszawie buduje hostele tylko dla LGBT i nikt nie robi afery z tego,wiec nie rozumiem.
Alex
1 tyg. temu
No i dobrze. Dookoła niech postawią wysoki mur. Żeby było jasne - jestem katoliczką, ale takich odchylow nie popieram. To zachowania sekciarskie.
Marian H.
1 tyg. temu
Bardzo sprytne posunięcie marketingowe panie deweloper. Za chwilę będą z pewnością powstawać osiedla dla żydów (którym w izraelu wydaja polskie paszporty jak cukierki na promocji), arabów czy innych wyznań bo skoro są dla katolików to dlaczego nie dla innych?!
bezdomny
1 tyg. temu
Rozumiem, że dom będzie kosztował "co łaska".
bDXGefEX
danuta
1 tyg. temu
Kolejni wybrani nadLudzie i nadPOlacy. Drudzy po klerze i namaszczeniu przez kler.Zapomnieli, że to Pan Bóg powinien być na pierwszym miejscu.Człowiek , który naprawdę wierzy w Boga, z tym się nie afiszuje, nie obnosi-jak tak robi to znaczy, że kłamie siebie i innych-dla korzyści oczywiście i ukrycia prawdy. Katolicy powinni żyć jak ja-według 10 przykazań Bożych.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić