Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|

Ważny werdykt TSUE. Frankowicze czekają z wypiekami na twarzach

7
Podziel się:

Frankowicze z niecierpliwością wyczekują dzisiejszego orzeczenia Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej ws. kilku pytań Sądu Okręgowego w Gdańsku. Za dwa tygodnie ważne rozstrzygnięcia zapadną natomiast w Sądzie Najwyższym. To mogą być sądne dni dla frankowiczów i banków.

Ważny werdykt TSUE. Frankowicze czekają z wypiekami na twarzach
Franki szwajcarskie (Pixabay)

Emocje sięgają zenitu! Serwis biznes.interia.pl podaje, że już w czwartek TSUE zdecyduje, od kiedy zaczyna biec przedawnienie ewentualnych roszczeń banku wobec frankowicza, gdy umowa o kredyt zostanie unieważniona.

To jednak nie wszystko. Dowiemy się również, czy w takiej sytuacji banki mogą domagać się od kredytobiorców wynagrodzenia za kapitał, za który frankowicze kupili mieszkania.

W październiku 2019 TSUE przechylił szalę na korzyść kredytobiorców. Uznano wówczas, że jeśli umowa zawiera niedozwolony zapis, to sąd może ją uznać za nieważną. Nie było jednak jasne, co następuje po takim unieważnieniu.

Decyzja TSUE nie zakończy telenoweli

Kolejne odsłona "frankowej" telenoweli już 11 maja przed Izbą Cywilną Sądu Narodowego. Wówczas rozwiane mają być kolejne wątpliwości. To również bardzo ważna data dla frankowiczów i banków.

Warto odnotować, że na stole wciąż leży propozycja przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego z grudnia zeszłego roku. Jej zadaniem jest nakłanianie banków i kredytobiorców do zawierania ugód.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(7)
Astor
rok temu
Kombinowali jak tu zapłacić jak najmniej i się tym szczyci ze ci co w PLN biorą do głąby teraz lamentują że muszą płacić więcej. Wy podjęliście decyzję i wy ponieście konsekwencje nikt wam na siłę nie kazal podpisywać
afrykaner
rok temu
kiedy decyzja w sprawie naszych książeczek mieszkaniowych?,rząd nakradł i cicho.
bnhjgi
rok temu
Pamietam jak rząd Tuska proponował ograniczenie dostępności kredytów "frankowych". Wtedy podniósł się lament, że jest wolność gospodarcza, ze ludzie sami chcą decydować za siebie itd. Teraz płaczą.
ddd
rok temu
Wyrok jak zwykle TSUE; sami sobie decydujcie. Szkoda czasu na takie wyroki.
MŁODA
rok temu
JEŻELI ZASĄDZĄ NA KORZYŚĆ FRANKOWICZÓW, TO OSOBY MAJĄCE KREDYTY W ZŁOTÓWKACH TEŻ POWINNI IŚĆ DO SĄDU!!!
Duch
rok temu
Z wypiekami na twarzy... Wy i wasze marne artykuliki.
jjjjjjjjjjjjj...
rok temu
Odsetki kredytów frankowych były niższe od odsetek kredytów złotówkowych. Ludzie zarobili. Natomiast gdy frank podrożał, to ci sami ludzie stracili. Ich ryzyko. Nie rozumiem całego zamieszania. Tzn. rozumiem. Ludzie chcą przekręcić temat, bo chcieli być jak lis w kurniku, a okazało się, że w kurniku są, ale kurą, której lis zagraża...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić