o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
oprac. Natalia Kurpiewska
|

Widmo lockdownu coraz bardziej realne. Rząd daje sobie czas do piątku

78
Podziel się

W związku z pandemią koronawirusa, nie działają restauracje, kawiarnie, siłownie. Podobnie zaczęło się wiosną. Niedługo później zapadła decyzja o wprowadzeniu całkowitego lockdownu. Jak informuje "Dziennik Gazeta Prawna'', mamy czas do piątku. Jeśli liczba zakażonych koronawirusem nie spadnie, znowu zostaniemy zamknięci.

Widmo lockdownu coraz bardziej realne. Rząd daje sobie czas do piątku
Rząd do piątku podejmie decyzje o ponownym lockdownie (PAP, Piotr Nowak)
bDmHMIqJ

Polski rząd rozważa całkowite zamknięcie kraju, tak jak to miało miejsce wiosną. Pod uwagę brana ma być zdalna edukacja i całkowity zakaz opuszczania domów. Wyjątkiem mają być wyjścia do pracy i do sklepu.

Jeśli do piątku gwałtowny wzrost zachorowań nie zwolni, w Polsce zostanie wprowadzony pełny lockdown - pisze "Dziennik Gazeta Prawna".
bDmHMIqL

Widmo lockdownu coraz bardziej realne. Rząd daje sobie czas do piątku

Dotychczasowe zamknięcie szkół miało wyłączyć jeden z istotnych czynników mobilności społecznej. Gdyby Polacy chodzili codziennie do teatru, to też musielibyśmy je zamknąć. Pierwotna decyzja dotyczy klas 4-8, gdyż ograniczenia dotyczące mniejszej liczby klas spowodowałyby kłopoty logistyczne dla szkół – cytuje swojego informatora "Dziennik Gazeta Prawna".

Decyzja ma zapaść do piątku. O ewentualnym lockdownie dowiemy się przed dniem Wszystkich Świętych. Wtedy Polacy masowo gromadzą się na cmentarzach, a takie zbiorowiska niestety sprzyjają rozprzestrzenianiu koronawirusa. Jeśli liczba zakażonych nie spadnie, możemy spodziewać się czarnego scenariusza.

Koronawirus w Polsce. Dotychczasowe obostrzenia

Na ten moment cały kraj objęty jest czerwoną strefą. Zamknięte są restauracje, kawiarnie, siłownie, kluby fitness, baseny oraz sanatoria. Gromadzić może się maksymalnie 5 osób z różnych domostw.

bDmHMIqR

Oprócz tego, rząd wydał także zalecenia dla seniorów, by nie opuszczali swoich domów. Dzieci do lat 16 nie mogą same przebywać poza domem w godzinach 8:00-16:00. Musi im wtedy towarzyszyć opiekun.

Obejrzyj także: Wiceminister rozwoju z propozycją dla hotelarzy. Mogą tworzyć izolatoria

bDmHMIrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(78)
Eryk
4 tyg. temu
kiedy zablokują zusy i podatki, bo zablokowani nie mają z czego na nie zarobić.
Stan wojenny
4 tyg. temu
Stan wojenny. Nazwijmy rzeczy po imieniu. Wprowadzenie lockdownu podczas masowych protestów społecznych to stan wojenny!
Adam 44
4 tyg. temu
Panie premierze A co z biednymi ja nie mam żadnych pieniędzy na życie i leki choruje na cukrzycę typu 1i do tego mam zapalenie stawów przez to nie moge iść do pracy ponieważ mam opuchnięte stawy dłoni i nadgarskow do tego Zus ani opieka mi nie pomoże i do kogo mam iść po pomoc podejrzewam że ja nie jestem jeden
bDmHMIrn
gfh
4 tyg. temu
chcą szybko wprowadzić zakazy żeby stłumić protesty i wtedy będą mieli pretekst żeby zamykać ludzi
Ksjsi
4 tyg. temu
To moze byc jeszcze gorzeej?
Najnowsze komentarze (78)
Danio
4 tyg. temu
Czyli od soboty polska Stoi. Dobrze to skubańce zaplanowali. PiS upadnie ale pociągnie za sobą gospodarke
Danio
4 tyg. temu
Czyli od soboty polska Stoi. Dobrze to skubańce zaplanowali. PiS upadnie ale pociągnie za sobą gospodarke
No jasne
4 tyg. temu
Najlepiej żeby rząd ogłosił: "Róbta co chceta" Hahaha i powinien! Bo na ciemnogród nie ma siły! Jaki tam virus? Tłumy na ulicach, a potem będą leżeć pokotem na ulicach, ale dalej powiedzą, że żadnej pandemii nie MA. Hahahahaha
xxx
4 tyg. temu
lockdown, lockdown... Kur... Żyjemy w polsce, a już Wam brakuje polskich słów??? To jakieś modne czy jak? Rządowa mądrość?
ak001
4 tyg. temu
Tak się zastanawiam - albo mamy do czynienia z rządem niepełnosprawnych intelektualnie, albo cały ten cyrk jest po to, aby wprowadzić stan nadzwyczajny i pod jego płaszczykiem przepchnąć wszystkie durne ustawy które w normalnych warunkach w życiu by nie przeszły.
Lekarzyna
4 tyg. temu
Ludzie wyjdzcie na ulice bo robia co chca. Ale taki protest z wybijaniem szyb, podpalaniem aut. Inaczej was zleja kiblem!
Lekarzyna
4 tyg. temu
NIE DAJCIE SIE ZASZCZEPIC
Patryjota
4 tyg. temu
lockdown coraz bardziej realne. Rząd daje sobie czas do piątku....a od poniedziałku Polska może się radować cały sejm wyjedzie na taczkach wraz z ,,kotem,, i ,,długopisem ,,. to spełnienie mażeń całego narodu...
bDmHMIrf
wojar
4 tyg. temu
WŁADZA WIDZI WZROST ZACHOROWAŃ A LUDZIE NA DOLE NIE ,słyszą tylko o wyszukanych zachorowaniach i jak dobrze słuchają od 2 do 13 zmarłych na wirusa By władzy te zamykane zakłady nie doprowadziły do garnka ,ludzie muszą jeść i mieć na opłaty a te są z pracy
Łapki
4 tyg. temu
nosil wilk razy kilka ,ponieśli i wilka
jojo
4 tyg. temu
Jak widzę ciebie i tego małego to tylko przypomina mi się grudzień 1981 i pana w okularach. myśle że historia zatoczyła koło. kiedyś władza i kościół paliło ludzi na stosie i było ok . jak wtrąca się do polityki kościół to musi mieć świadomość że szambem dostanie. czas przyszedł aby was załatwić. ja nie mam zdrowia ale mam nadzieje że pojawią się tacy co pójdą i was spalą. ład moralny jaki dawało chrześcijaństwo to szli i zabijali w imię wiary, gdzieś w historii napisane że za pieniądze templariusze krzyrzacy prusacy tak tworzyło się chrześcijaństwo.
Lolo
4 tyg. temu
Jak można dojeżdżać do pracy jak się już jej nie ma. Zamknijcie wszystko i każdego najlepiej. Ciekawe z czego ludzie mają żyć już nie mówiąc o lekach.
xsss
4 tyg. temu
Tak jest. Niech kraj padnie. Jeszcze jeden i jeszcze raz i tak do następnych wyborów
Marcin
4 tyg. temu
No tak, nie przygotowano się przez kilka miesięcy od 'pierwszej fali' to teraz trzeba znowu wszystko zamknąć. Przecież wiadomo, że robi się to tylko dlatego, że szpitale nie będą w stanie się wyrobić i zabraknie miejsc. O tym trzeba było myśleć wcześniej. Liczba zachorowań i zgonów jest niewielka. Wystarczy sobie poczytać o grypie kiedy chorowało 3,5 miliona (!) ludzi w jednym czasie. Wtedy nie zamykano kraju, ewentualnie przedszkola, bo nie było w nich dzieciaków.
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić