o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Ewelina Kolecka
|

Naukowiec ostrzega. W kwestii szczepionek nie wolno się spieszyć

115
Podziel się

Na całym świecie trwa wyścig między koncernami farmaceutycznymi, które prowadzą badania nad szczepionką na koronawirusa. Jednak profesor Adam Finn przestrzega przed pośpiechem w tej kwestii. Jak dowodzi, przedwczesne rozpoczęcie szczepień grozi tragedią.

Naukowiec ostrzega. W kwestii szczepionek nie wolno się spieszyć
Koncerny farmaceutyczne opracowują szczepionkę na koronawirusa (Getty Images, Joe Raedle , Staff)
bEShqkqJ

Prof. Adam Finn reprezentuje angielski Uniwersytet Bristolski. Jak argumentował, jeśli pacjenci otrzymają przedwcześnie zatwierdzoną szczepionkę, wrażliwe osoby mogą odczuć dotkliwe skutki uboczne. Za szczególnie zagrożoną grupę Finn uważa seniorów, posiadających osłabiony układ odpornościowy.

Szczepionki, które osiągają najlepsze wyniki, są najbardziej eksperymentalne. Możliwe, że nie będą aż tak wspaniałe, a inne – stworzone przy użyciu bardziej wypróbowanych, ale wolniejszych metod – okażą się lepsze – podkreślił prof. Adam Finn (The Guardian).
bEShqkqL

Szczepionka na koronawirusa. Ekspert ostrzega przed pośpiechem

Ekspert wyraził obawy, że udowodnienie, które szczepionki mogą nieść niepożądane skutki u osób starszych, jest obecnie niemożliwe. Jako powód wskazał rozpoczęcie podawania eksperymentalnych środków ochotnikom. Finn przekonywał, że aby wyłonić najlepszą szczepionkę, należy przeprowadzić testy na pozostałych grupach wiekowych.

Udowodnienie tego faktu będzie bardzo trudne, jeśli wielu ochotników otrzymało już pierwszą szczepionkę. Potrzeba wielu osób, aby upewnić się, która szczepionka jest najlepsza lub czy inna szczepionka jest bardziej odpowiednia dla określonych grup, takich jak osoby starsze – wyjaśnił prof. Adam Finn.
bEShqkqR

Według ustaleń The Guardian obecnie na całym świecie trwają prace nad łącznie 198 szczepionkami na koronawirusa. Tylko cztery – m.in. BNT162b2 firmy Pfizer czy szczepionka Oxford AstraZeneca – znajdują się w trzeciej fazie testów.

Zobacz także: Zobacz też: Szczepionka na koronawirusa. Ważna informacja UNICEF
bEShqkrm
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(115)
nick
8 miesięcy temu
WOLNOŚĆ!!!!!!!To piękne słowo.Nie daj sobie jej odebrać!!
Anty-NWO-wiec
11 miesięcy temu
Jestem za !! Wszystkich polityków, bankierów, naukowców (a w szczególności tych z Izraela) co modlą się do Talmudu niech oni pierwsi wezmą to "cudo" i pandemia zniknie a w raz z nią 98% straszaków dławiących świat, okaże się że nie ma żadnych długów, niezdrowego jedzenia itd - niech zrobią ten krok i zaczną od siebie, ziemia i ludzkość odpocznie wraz ze zwierzętami ,których jeszcze nie udało im się wybić.
osa,,,
11 miesięcy temu
A PO CO STARSZYCH SZCZEPIC , WSTARCZY MŁODYCH CO ROZNOSZA WIRUSA ZASCCZEPIC I NIKT NIE BEDZIE CHOROWAŁ
bEShqkrn
rwiliams
rok temu
Najważniejsze, by była bezpieczna. Cały ten proces jest fajnie wytłumaczony na www zaszczepsiewiedza pl, polecam z całego serca
obserwator
rok temu
W III Rzeszy "niepotrzebne" dzieci likwidowano zastrzykiem z fenolu
tlen
rok temu
u nas jest wielu ochotników już się nie mogą doczekać np. cały rząd oraz dziennikarze wiadomości tvp
TRUE USA
rok temu
DON'T REMOVE MY COMMENTS!
TRUE USA
rok temu
Tak wygladalo przerwanie mszy w katedrze na YOU TUBE. POLICJA POPIERALA LGTB. CZY TO JUZ WOJNA NA ZAMOWIENIE SOROSA I EU?
TRUE USA
rok temu
Wysyłając opinię akceptujesz regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Wirtualna Polska Media S.A. z siedzibą w Warszawie jest administratorem Twoich danych osobowych dla celów związanych z korzystaniem z serwisu. Administrator przetwarza Twoje dane osobowe, które podajesz lub pozostawiasz w ramach zamieszczania opinii w serwisie. Przetwarzamy te dane w celu wykonania umowy z Tobą, tą umową jest regulamin zamieszczania opinii w serwisie. Podstawą prawną przetwarzania jest art. 6 ust. 1 lit b) RODO - niezbędność do wykonania umowy, której stroną jest Ty. Twoje dane możemy przekazywać podmiotom przetwarzającym je na nasze zlecenie oraz podmiotom uprawnionym do uzyskania danych na podstawie obowiązującego prawa. Masz prawo m.in. do żądania dostępu do danych, sprostowania, usunięcia lub ograniczenia ich przetwarzania. Prawa te oraz sposób ich realizacji opisaliśmy w polityce prywatności. Tam też znajdziesz informacje jak zakomunikować nam Twoją wolę skorzystania z tych praw. CO TO ? BZDURY 6x !
TRUE USA
rok temu
NIE MA I NIE BEDZIE ZADNEJ SZCZEPIONKI. Dlaczego? Logicznie: nie ma na HIV/AIDS, nie ma na grype( w USA trzeba podpisac zgode na FLU SHOT, czyli de facto TEN ZASTRZYK OD DAWNA CIAGLE JEST W FAZIE TESTOW.
tml
rok temu
kaczynskiego niech zaszczepią on jest w odpowiedniej grupie wiekowej do testów
noooo
rok temu
Rozsądnego miło posłuchać. Zapewne profesor miał na uwadze dotychczasowe "osiągnięcia" w temacie szczepień przeciw innym koronawirusom. I woli dmuchać na zimne oraz nie dzielić skóry na żywym niedźwiedziu.
ACCEPT
rok temu
KORONATERROR - POD PRZYKRYWKĄ AFERY ABORCYJNEJ PRZEPCHNIĘTO USTAWĘ O OBOWIĄZKOWYCH SZCZEPIENIACH! - GLOBALNA.INFO
bEShqkrf
ACCEPT
rok temu
Rządowa ustawka aborcyjna, to dlatego by Polacy nie połapali się, że właśnie sejm uchwalił ustawę która umożliwia pod przymusem zaszczepienie wszystkich Polaków eksperymentalnymi szczepionkami genetycznymi, modyfikującymi ludzkie DNA.
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić