aktualizacja 

Wielka Sobota, zdjęcia z 7:45. Poszła po chleb i aż wysłała zdjęcia

295

Wielka Sobota to ostatni dzień na skompletowanie przedświątecznych zakupów. Polacy tłumnie ruszają choćby po pieczywo. Doskonałym przykładem jest to, co wydarzyło się w piekarni rzemieślniczej na warszawskim Ursynowie.

Wielka Sobota, zdjęcia z 7:45. Poszła po chleb i aż wysłała zdjęcia
Ogromna kolejka przed piekarnią (o2.pl)

W Wielką Sobotę Polacy kompletują przedświąteczne zakupy. Tego dnia handel jest ograniczony - większość sklepów zamyka się w okolicach 13:00/13:30. Generalnie jednak przepisy pozwalają na to, by działały do 14:00 (od tej reguły jest jednak kilka wyjątków).

Od samiutkiego rana nasi rodacy ruszyli choćby po pieczywo. O 7:45 zjawiliśmy się przed piekarnią rzemieślniczą na warszawskim Ursynowie.

Jej otwarcie przewidziano na godz. 8:00. Pół godziny później nadal staliśmy w niemałej kolejce. Ostatecznie zakupy zrobiliśmy o godz. 8:41. Czas oczekiwania na możliwość nabycia produktów wyniósł blisko godzinę!

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Conan i Jacek nie zgadzają się z ocenami jury. "Te noty są naprawdę surowe"

Co ciekawe, to piekarnia, w której ceny niskie absolutnie nie są. Za bochenek chleba trzeba zapłacić około 15-20 zł. Tuż obok tego punktu znajduje się sieciówka, która tak mocno oblegana nie była - mało kto był zainteresowany nabyciem pieczywa w tym miejscu.

To dowód, że wielu Polaków nie oszczędza na przedwielkanocnych zakupach. My w tej rzemieślniczej piekarni zostawiliśmy 43 zł. Za taką kwotę udało się nabyć trzy produkty.

Wielkanoc 2024. Tyle kosztuje chleb w Warszawie

Za chleb tostowy zapłaciliśmy 16 zł. Bochenek z dodatkami to wydatek rzędu 17 zł. Wzięliśmy półtora takiego chleba, więc wyszło w sumie 25,50 zł.

Do tego dochodzi koszt torby. Tutaj cena to 1,50 zł.

Jak widać, Polacy cenią sobie jakość. Wolą zapłacić więcej, by w Wielkanoc móc rozkoszować się pysznym chlebem.

Autor: MDO
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić