Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
MMC
|

Wigilijny catering w "AleGloria" u Gessler? Skromna kolacja za 407 zł

33
Podziel się

Coraz więcej osób decyduje się na zamówienie kolacji wigilijnej poprzez catering. Ile taka przyjemność kosztuje w restauracji u Magdy Gessler? Tyle kosztowałaby przykładowa kolacja w "AleGloria".

Wigilijny catering w "AleGloria" u Gessler? Skromna kolacja za 407 zł
Ile kosztuje wigilia u Magdy Gessler? (Pixabay, AKPA)

Cateringi w ostatnich latach stały się coraz bardziej popularne. Nie tylko na co dzień, ale i od święta, bo nie wszyscy mają czas i umiejętności, by przygotować wigilijną kolację. Wraz z początkiem grudnia ruszyły zamówienia świątecznych dań. Ile kosztuje taka przyjemność w restauracji Magdy Gessler? Przejrzeliśmy cennik restauracji "AleGloria".

Na pierwszy rzut pierogi. Za wieloma daniami wigilijnymi możemy nie przepadać, ale pierogi lubią wszyscy. W restauracji Gessler mamy aż 13 pozycji do wyboru i większość z nich kosztuje 4 zł za porcję. Porcja w tym znaczeniu to sztuka, a zamówić możemy minimum 10. Czyli same 10 pierogów to 40 zł.

Wybór dań głównych jest naprawdę pokaźny - od cielęciny, gęsiny i sandacza po klasykę. Karp w sosie borowikowym to koszt 34 zł za porcję, która waży 200 g, a minimalne zamówienie to 3 porcje, więc karp to już minimum 102 zł. 250 ml barszczu to 12 zł, ale jak już mogliśmy zauważyć, jednej porcji nie zamówimy, czyli za barszcz zapłacić musimy min. 36 zł. Do barszczu potrzebne są uszka, te z kolei kosztują u znanej restauratorki 45 zł za 30 sztuk.

Za sałatkę jarzynową zapłacimy 36 zł a za śledzia z cebulką 48 zł. Po kolacji pora też na coś słodkiego. Wegański makowiec na ok. 8 porcji to przyjemność warta 130 zł. Miodownik 100 zł, a piernik korzenny 80 zł.

Za skromną kolację wigilijną dla 2, może 3 osób zapłacimy 407 zł. A to zaledwie 10 pierogów, karp, barszcz z uszkami, sałatka jarzynowa, śledź i ciasto. Gdybyśmy chcieli iść w tradycyjne 12 potraw i urządzić kolację na większą liczbę gości... Trzeba by było słono zapłacić.

Opcję świąteczną można znaleźć też w innej restauracji Magdy Gessler, czyli "u Fukiera". Tu za wigilijny zestaw składający się z 9 pozycji (to kolacja dla dwóch osób) zapłacimy 456,30 zł. Do wyboru są również skromniejsze zestawy, których cena waha się wokół 300 zł.

Zobacz także: Magda Gessler zapisuje kolejme karty swojej autobiagrafii: "Robiłam menu dla przeróżnych królowych"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(33)
micek
miesiąc temu
Mnie odstrasza nie tyle cena, co wytrząsanie się burzą loków nad garnkami w pewnym programie ;) Fajną ofertę wigilijną ma Papu i to z dowozem roomservice, wcale nie wychodzi drogo a smakowo oki.
Ocelot
miesiąc temu
Fuj karp! Nigdzie w zachodniej Europie się go nie jada,bo jest uważany za niekonsumpcyjny rybi chwast. Tylko w ultrakatolickiej Polsce wmówiono gawiedzi, że ten koszmar to przysmak.
Hehe
2 miesiące temu
Co to za wigilia w knajpie?
JAŚKO
2 miesiące temu
PO CO HEJT !!! JA WOLAŁABYM TO I TO ...... A MNIE STAĆ NA WIGILIĘ MAGDY GESSLER I TAKĄ Z RODZINĄ JEM , A CENA ? MNIE NA NIE TYLKO TAKĄ PO PROSTU STAĆ !!!! A POSPÓLSTWU ... DO TEGO
twety
2 miesiące temu
nie rozumiem tego lamentu. ile ludzi kupuje w ciemno i dziwi sie dopiero jak kurier przywozi im zarcie pod drzwi? ja nie znam nikogo. a zyje juz pol wieku. niech nawet ten katering kosztuje 1400. i co z tego. jest wolny rynek. widoczniesa amatorzy na takie towary. kup se pierogi w bierze za 7 zeta i nie stekaj. jakos nie widzialem w mediach sensacyjnej narracji w druga strone - ze eeee co to za zjeby bo kupili katering na cala wigilie za 11.99zeta. i dostali jeszcze zgrzewke tatry strong do tego w gratisie,
edzia
2 miesiące temu
Oglądałam kilka dni temu jeden z jej odcinków - Kuchenne Rewolucje. To co ona wrzucała do gara gotując zupę, to woła o do nieba. Wyjęła z koszyka 3 pęczki natki i nie myjąc jej, wrzuciła do tego gara, razem z czerwonymi gumkami. Jak ona tak działa w swoich knajpach, to ja dziękuję. Brzydziła bym się zjeść u niej w knajpie cokolwiek. Na pewno spotkała bym w talerzu jeden z jej jasnych loczków.
xxx
2 miesiące temu
Ludzie mają zbyt dużo kasy i kupują u tej furiatki o wątpliwej popularności.Najlepiej przygotować samemu, wiemy co jemy. Ale niestety cały czas ludzie chcą się pokazać i pochwalić co i skąd jedli nie patrząc na koszty. Głupota do kwadratu.
Zojia
2 miesiące temu
Ceny z kosmosu!
123456
2 miesiące temu
Tyle za kolację dać,za drogo. Czy moje potrawy, które sama zrobię są gorsze, myślę że nie.
byle hejt
2 miesiące temu
Tutuł przekłamuje. Chodzi o kolacje dla 3 osób. Zdaje sie, że komentujący czytaja tylko tytuł i się wymadrzaja. Albo bywają tylko w swoich wiejskich barach piwnych, gdzie oczywiście ceny sa niższe. Wejdżcie do jakiejkolwiek lepszej restauracji w dużym mieście i spójrzcie na ceny w menu. Potem komentujcie.
Bywacie gdzie...
2 miesiące temu
Ludzie, nie szalejcie, spójrzcie na ceny w innych restauracjach. Drugie danie to zazwyczaj około 30 pln, a za bardziej wyszukanie to i 60-90 złotych. Befsztyk kosztuje najczęsciej około 80. Oczywiście nie piszę tu o lokalach typu bar mleczny. Chociaż bywają świetne.
Paula
2 miesiące temu
Nie wiem czy bym zamówiła nawet jakby mnie było stać,święta to też pot i łzy w kuchni😆. My dzielimy kolację pomiędzy 3rodziny,ja coś robię i moja siostra a potem zanosimy do mamy,która też coś upichcila i u której są święta
oj, ludzie...
2 miesiące temu
Liczycie, ile by kosztowało ugotowanie w domu. Doliczcie wynajem lokalu, wypłaty dla pracowników, zusy, s.rusy, gaz, prąd, zakup sprzętów, dowóz to wcale tak dużo z tego nie ma.
Marek
2 miesiące temu
Ma bardzo drogo a ludzi prostuje ze maja za drogo.
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić