Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
JAR
|

2000 zł za szczepienie. Seniorzy dostaną specjalne bony

42
Podziel się:

25 listopada na Słowacji rozpoczął się trwający 90 dni stan wyjątkowy, w ramach którego obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu. Tymczasem rząd naszych sąsiadów ma plan, jak zainteresować seniorów szczepieniami.

2000 zł za szczepienie. Seniorzy dostaną specjalne bony
szczepienie (Adobe Stock)

Od 25 listopada na Słowacji obowiązuje przez 90 dni stan wyjątkowy, w ramach którego obowiązywać będzie zakaz wychodzenia z domu. Na 14 dni w kraju wprowadza się lockdown, dotyczący także osób zaszczepionych.

Zamknięte są centra handlowe. Restauracje mogą wydawać posiłki przez okienka. Słowacja chce zatrzymać czwartą falę koronawirusa i chwyta się różnych sposobów na walkę z wirusem. Jak się okazuje, stan wyjątkowy to nie jedyna rzecz, którą przygotował rząd naszych sąsiadów.

Jak informuje PAP, osoby po 60. roku życia, które się zaszczepią, mają dostawać bony o wartości 500 euro. Talon będzie można wykorzystać m.in. do sfinansowania usług hotelarskich czy gastronomicznych. Bony mogą trafić nawet do miliona osób, a to oznacza, że rząd musi zabezpieczyć w budżecie na ten cel pół miliarda euro.

Przypomnijmy, że po 10 dniach obowiązywania surowych ograniczeń, ich efekty zostaną ocenione, a ich ewentualne poluzowanie będzie w pierwszym rzędzie dotyczyć osób zaszczepionych.

Poprzednio stan wyjątkowy na Słowacji został wprowadzony 1 października 2020 roku i trwał aż do 4 maja.

Jak dostać się na Słowację?

Każda osoba przyjeżdżająca na Słowację musi wypełnić specjalny formularz przyjazdowy, okazać do kontroli zaświadczenie o zakończonych szczepieniach lub dowód przechorowania COVID-19.

Zobacz także: Ustawa "Stop Aborcji" w Sejmie. Gorzki komentarz posła
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(42)
Neymar XD
2 miesiące temu
2000 za eutanazje???? Fajnie...
Skandynawia
2 miesiące temu
Nie rozumiem tego zachecania pieniedzmi, nagrodami za zaszczepienie. Mieszkam w Szwecji nikt nikogo nie prosi tylko sie poleca szczepienie . Ludzie stoja w kolejce na powietrzu /temp minus 7C) i czekaja od 2 do 4 godz (w zaleznosci od miejsca). Mysle,ze lepiej niz "blagac" ludzi o zaszczepienie prowadzic dokladniejsze wyjasnienia, wyklady na te temat. W Szwecji zaszczepionych jest ok 80% ludzi 1,2 szczepionka a teraz sa szczepienia 3-cia.
gość
2 miesiące temu
TERROR MEDYCZNY, dyskryminacja i nowy faszyzm
zdzisek
2 miesiące temu
jak zachęcić ludzi do przyjęcia preparatu? Proste - wprowadzić na rynek środek skuteczny. A może nie trzeba oczkować ale w zacząć leczyć. Jeśli będę widział że sąsiad zaszczepiony nie choruje to nie trzeba będzie żadnych zachęt abym zrobił to samo. Jak do tej pory to jest jedno wielkie kłamstwo a pseudoeksperci na tym trzepią kase.
Panda
2 miesiące temu
Ciekawe jak długo jeszcze pociągnie ich gospodarka, kasując zimowy sezon turystyczny. Słowaki są niepodważalnym dowodem na bezskuteczność teorii lockdaunów i fanatyków szczepień.
Wolność
2 miesiące temu
Słowacy dalej śpią i za chwilę obudzą się w jednym wielkim obozie.
nkkk
2 miesiące temu
Zadziwiającym jest to, jak wiele kasy potrafią wydać rządzący na promocję keczupowania, zamiast na leczenie. Jeszcze nigdy rząd tak bardzo nie dobał o moje zdrowie jak w tej kwestii. chorzy na raka pozostawieni sami sobie, żremy gówno, które nas tróje, latami czekamy na operacje i badania i w tych kwestiach nikt z tym nic nie robi, ale jak chodzi o nowa grypę to wszyscy nagle zapałali chęcią ratowania mnie.
pawel
2 miesiące temu
a w moherowej Polsce , moherowy rząd nie ma pieniędzy bo wydał na konkordat, religie w szkołach i fundusz kościelny +++
MałaMi
2 miesiące temu
Jakie to jest podłe.... zapewne nie jeden niezbyt zamożny nieborak da się nabrać na ostatnią wypłatę w życiu...
stan
2 miesiące temu
Depopulacja idzie pełną parą w Europie tu nie chodzi o strzelanie do ludzi na ulicy tylko o bezpłodność nie da się zrobić depopulcacji w rok a nawet 20lat
Andrzej Du
2 miesiące temu
Komentarze ciekawe, artykuł jak zwykle- propaganda
noryberga 2
2 miesiące temu
Rządy robią świetny interes, dają 500 euro a po zgonie w skutek szczepień zgarniają wszystko co na koncie ZUS. W PL przechodząc na emeryturę średnio znajduje się na osobistym koncie ZUS około 600 000 złotych. Brudny interes ale czysty zysk.
Z Polski
2 miesiące temu
Czy na Słowacji ktoś zadaje pytania i myśli rozsądnie. Czy tylko się zgadzają z tym że mają dyktaturę.
Leon Z
2 miesiące temu
Mogę dać i 4000, byle tylko nie kazali mi nigdy tego syfu przyjmować
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić