Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Wspaniałe wieści dla emerytów! Oto terminy wypłat "trzynastek"

25
Podziel się:

Coraz większymi krokami zbliża się termin wypłaty trzynastych emerytur. Oficjalne dane wskazują na to, że w tym roku otrzyma je 9,7 mln uprawnionych. Kiedy można się spodziewać przelewów z ZUS? Podajemy terminy.

Wspaniałe wieści dla emerytów! Oto terminy wypłat "trzynastek"
Zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Jose Luis Pelaez Inc)

Ważną informacją jest to, że seniorzy nie muszą się starać o dodatkowe świadczenia. Otrzymają je z "urzędu". Kiedy rozpocznie się wypłata trzynastych emerytur?

W kwietniu rozpoczynamy wypłatę trzynastych emerytur. Dodatkowe świadczenie w kwocie 1338,44 zł brutto otrzyma w tym roku 9,7 mln osób -powiedziała minister rodziny Marlena Maląg.

Trzynastka, której wysokość "na rękę" wyniesie 1217,98 zł przysługuje tym, którzy mają na dzień 31 marca przyznane prawo do emerytury lub renty czy też innego świadczenia wypłacanego przez ZUS.

To dodatkowe i bardzo ważne wsparcie dla wszystkich emerytów i rencistów - zaznaczyła Maląg.

Kiedy emeryci dostaną wyższe emerytury? Terminy wypłat trzynastek

ZUS standardowo wypłaca emerytury i renty w sześciu terminach, tj. 5, 6, 10, 15, 20 i 25 dnia każdego miesiąca.

Emerytury są dostępne na kontach jeden dzień przed terminem płatności, a jeżeli termin wypłaty przypada na dzień wolny od pracy, to dwa dni.

Zobacz także: Arłukowicz o propozycji Kaczyńskiego. "Nieodpowiedzialne, może stanowić pewne zagrożenie"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(25)
Emrytka
3 miesiące temu
Ha ha wspaniała wieść 😃😃😃ja swoją 13 dostanę na końcu kwietnia a życie coraz droższe nawet nie wkurzcje mnie takimi idiotycznymi tytułami artykuliku
Baba
3 miesiące temu
Ekonomiczno intelektualna tragedia. Choć na pewno część Polaków liczyć potrafi. A kpią z putinowskiej propagandy, macie to samo.
Złodzieje z P...
3 miesiące temu
A za PO - Piniędzy nie ma i nie będzie.
LLLLLL
3 miesiące temu
Polak jednak nigdy nie zmądrzeje, a po naukach Czarnka zgłupieją do reszty. Szkoda, środek europy a takie zacofanie.
;((
3 miesiące temu
W 2020 r. odnotowano wzrost odsetka osób skrajnie ubogich z ok. 4% osób w 2019 r. do ok. 5% przy wyraźnym spadku poziomu wydatków gospodarstw domowych. Pogorszenie się sytuacji materialnej części gospodarstw domowych i wzrost ubóstwa skrajnego w Polsce 2 mln Polaków ma 640 zł miesięcznie. Wielu pracuje, a i tak żyje w biedzie 1,93 mln Polaków żyje w skrajnym ubóstwie, co oznacza, że nie stać ich na zaspokojenie podstawowych potrzeb: kupno pożywienia, butów, nie mówiąc już o ogrzewaniu. Muszą wybierać.
Mietek
3 miesiące temu
Adrian dostał już 275 pensje, 13 stkę już wydał na narty
Edek
3 miesiące temu
Czekam bo nie mam na leki.
Gość
3 miesiące temu
Fantastycznie. Gorzej z tymi co jeszcze na emeryturze nie są ;) Choć dla nich też szykowane są podwyżki ;)
Turysta
3 miesiące temu
Przy takim napędzie inflacji, to może znowu będę milionerem jak w początkach kapitalizmu w Polsce. I gdy będę w Chicago to znowu jakaś meksykańska sprzątaczka zakocha się we mnie na wieść że jestem milionerem
maj
3 miesiące temu
A od kwietnia następne podwyzki
Portfel
3 miesiące temu
Ciekawe czy autor artykułu chciałby żyć cały miesiąc za 1200zl,jedno jest pewne kiedyś też czeka go emerytura,co wtedy będzie pisał?
Końradzio
3 miesiące temu
Taaa,"młodzież"będzie się cieszyła,że dzięki takiej rozrzutności(przekupstwo polityczne) nieudaczników z rządu,napędzają inflację.Następna waloryzacja,większa inflacja,ii następna waloryzacja i większa inflacja..... iii tak do zapaści finansów państwa.Ja pamiętam taki dobrobyt bycia milionerem.Zarabiałem dziesiątki milionów ii dziesiątki milionów musiałem wydawać. Emeryt
Bat Chlopski
3 miesiące temu
Patrzę na to co się w Polsce wyprawia i tak jakoś mimo woli przypomniała mi się zasłyszana od znajomego (byłego ministranta) historia. Chodził kiedyś z księdzem i innym ministrantem po kolędzie. Starzy tępi i bogobojni ludzie, myśląc że ksiądz jest namiestnikiem Boga, dawali mu kasę i to całkiem konkretną. Pewnego dnia jakaś stara i schorowana baba dała temu księdzu tysiąc złotych. Ksiądz, wiedząc że baba na co dzień nie ma co jeść spytał, czy ma za co kupić jedzenie. Baba, że nie, ale przecież Jezuskowi nie żałuje (tak swoją drogą to nie wiedziałem, że Jezus jest na księdza utrzymaniu). Na to ksiądz oddał jej 200zł z tego tysiąca i powiedział, że ma sobie za to kupić jedzenie. Baba popłakała się ze szczęścia i całowała księdza po rękach oddając hołd niczym Bogu. Cofnęła się jeszcze do kuchni i dała mu blachę (całą!) świeżo upieczonego w Westfalce ciasta. Rodzina baby nawet tego ciasta nie posmakowała. Ksiądz wziął ciasto, 800zł i wylazł z chałupy szepcząc do kolegi "widzisz młody, tak się robi interesy". A baba? Baba długo jeszcze płakała ze szczęścia, że kupi sobie jedzenie, bo ksiądz dał jej przecież 200zł na jedzenie. Jeszcze tygodniami chwaliła księdza przed sąsiadami, jaki to dobry i wyrozumiały na niedolę ludzką człowiek.
;((
3 miesiące temu
Rząd w piątek pokazał statystyki, które stosunkowo rzadko są prezentowane przez Główny Urząd Statystyczny. Wszystko po to, by pokazać, jak bardzo korzystny jest Polski Ład. Przy okazji wyszło na jaw, że 2,6 mln Polaków zarabia poniżej tegorocznej płacy minimalnej, a nawet blisko 70 proc. z nas może pomarzyć o tym, co GUS nazywa "średnią krajową".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić