Wyciekł skandaliczny mail. Kazali pracownikom kłamać o awarii

15

W związku z rekordowo niskimi cenami paliwa, po sieci krąży niecodzienny e-mail PKN Orlen do swoich pracowników. Nakazuje on informowanie o awarii dystrybutora w momencie braku paliwa. Koncern oficjalnie potwierdził, że wiadomość jest autentyczna.

Wyciekł skandaliczny mail. Kazali pracownikom kłamać o awarii
Zaskakujący mail Orlenu krąży po sieci. Koncern reaguje (X)

W ostatnich dniach uwagę opinię publiczną przykuwa temat bardzo niskich cen paliwa. Mimo wysokiego kursu dolara do złotówki oraz drożejącej na światowych rynkach ropy naftowej, na rodzimych stacjach możemy znaleźć najtańsze paliwo w Europie.

Kierowcy natychmiast rozpoczęli szturm na dystrybutory. Efektem tego było oświadczenie przedstawiciela PKN Orlen, w którym proszono klientów o zaprzestanie tankowania na zapas. Problemy z logistyką i dostępnością paliw sugeruje także świeże zdjęcie ze stacji w Sejnach na Podlasiu, gdzie pojawiły się kartki informujące o awarii dystrybutorów.

Tajemniczy mail podstawą domysłów

Wielu zaczęło podejrzewać, że ma to związek z e-mailem, do którego na początku września dotarł portal money.pl. Zawarto w nim procedurę postępowania na ewentualność braku paliwa. Wśród wytycznych znajduje się informacja mówiąca o tym, że w przypadku braku konkretnego rodzaju paliwa, obsługa powinna zakleić naklejkę komunikatem informującym o awarii pompy.

Redakcja Money.pl zwróciła się więc z zapytaniem do biura prasowego Orlenu. Dotyczyło ono uzyskania potwierdzenia, czy zawarte w opublikowanym e-mailu dyspozycje są nadal obowiązujące. Przedstawiciele koncernu szybko odnieśli się do tej sytuacji.

Załączony mail pochodzi z początku września i wynikał wyłącznie z rekordowego popytu, który obserwowaliśmy w związku z końcem letniej promocji. W tym czasie na niektórych stacjach wystąpił przejściowy (do 2-3 godzin) brak wybranych rodzajów paliw. W odpowiedzi na to firma wzmocniła logistykę, co pozwoliło szybko unormować sytuację - czytamy w odpowiedzi PKN Orlen.
Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: ACG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić