Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
MDO
|
aktualizacja

Zapamiętajcie tę datę. To może być dodatkowy dzień wolny od pracy

9
Podziel się:

W poniedziałek prezydent Andrzej Duda otrzyma apel o ustanowienie kolejnego dnia świętem i jednocześnie dniem wolnym od pracy. Inicjatorem pomysłu są przedstawiciele wielkopolskich samorządów i instytucji.

Zapamiętajcie tę datę. To może być dodatkowy dzień wolny od pracy
Andrzej Duda (PAP)

Wielkopolanie chcą, by 27 grudnia był świętem państwowym. To dzień rocznicy wybuchu powstania wielkopolskiego.

Było ono największym na terenie zaborów zrywem niepodległościowym, który zakończył się zwycięstwem. Nowego święta państwowego chcą wielkopolskie instytucje i stowarzyszenia, które zajmują się edukacją i upowszechnianiem historii.

27 grudnia świętem państwowym? "Pomysł się spodobał"

Współinicjator przedsięwzięcia dyrektor IPN Rafał Reczek powiedział PAP, że plany zakładają, iż to prezydent wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, której celem będzie ustanowienie nowego święta.

Rozmawialiśmy z ministrami w KPRP, pomysł się spodobał. Padła deklaracja, że jeżeli uda się uzbierać głosy poparcia ponad podziałami, to pan prezydent, z mocy urzędu, wystąpi z inicjatywą ustawodawczą, związaną z ustanowieniem dnia 27 grudnia świętem państwowym - przyznał Reczek.

Apel w tej sprawie, wraz z podpisami Wielkopolan i różnych instytucji, zostanie przekazany na ręce prezydenta w poniedziałek w południe w Warszawie.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(9)
Jo i tela
12 miesięcy temu
Ja był by za tym żeby pracować tylko soboty i niedziele reszta wolne podnieść podatki itd inierobom dać 2000plus przecież my podatnicy możemy przyciągnąć pasa co nie anieroby i nasz kochany rząd niech się bawią brawo dla bezmuzgowcow
Podatnik
12 miesięcy temu
Proponuję, żeby zrobić na odwrót. 1/4 roku pracujmy i cała resztę wypoczywajmy. Podwyższmy podatki w ramach programu "nowy jad" o 50%. Wtedy będziemy mieć ukochaną komunę Palpatina z Nowogrodzkiej i tego małego bankowego Pinokia... Pracy mówię nie, zostańmy biednym ciemnym motłochem. A i więcej kleru w TV, radiu, prasie poproszę :))))
YES
12 miesięcy temu
no nie mówcie ze PIS nie jest partią socjalistyczno-konserwatywną, duszącą "inteligencję spekulantów i burżui kapitalistów ze zgniłego zachodu" , he he he
Dociekliwy
12 miesięcy temu
Tu jej ekscelencja, jutro dzień wolny od pracy, ustanawiam nowe święto.
Pytanko
12 miesięcy temu
Duda, czy podpiszesz ustawę o możliwości przejścia na emeryturę po przepracowaniu 40 lat i płaceniu podatków od wynagrodzenia ?
politico
12 miesięcy temu
Rząd woli uroczyście obchodzić polskie klęski a to powstanie było jedyne wygrane
Kpina
12 miesięcy temu
kpina, kpina i jeszcze raz kpina. Prezydent nic tylko święta ogłasza, ciekawe kto ludziom zapłaci za ten dzień. Wypłaty, te najniższe, już są tak małe w stosunku do cen, że nie daje się żyć. Może prezydent odda coś ze swojej pensji?
luj
12 miesięcy temu
baju baju baj jak Warszawka się na to zgodzi
???
12 miesięcy temu
Kto mi zapłaci za ten dzień wolny ? Nie pracuję na etacie.Mam stawkę godzinową. W święta nie pracujemy bo firma musiała by płacić nadgodziny i jeszcze narażać się PiP oraz S. Grudzień i tak jest najsłabszym płacowo miesiącem. Nie wszyscy dostają premie świąteczne Więc kto mi zapłaci samorządy czy państwo polskie ? Dobrze się robi kupę jak brzuch i d pełna siedząca na etacie
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić