aktualizacja 

Zasady, które pomogą Ci skutecznie inwestować pieniądze

Rynek inwestycyjny nie jest miejscem wyłącznie dla wybranych osób. Rzeczywistość pokazuje, że skutecznym traderem może zostać każdy z nas. Jeśli chcesz pomnażać pieniądze, potrzebujesz jednak określonej wiedzy i umiejętności.

Zasady, które pomogą Ci skutecznie inwestować pieniądze
(materiały partnera)

Artykuł sponsorowany

Większość osób wciąż wybiera mało opłacalne lokaty, ponieważ boi się ryzyka jakie wiąże się z innymi opcjami. Niewielu graczy potrafi utrzymać się z inwestowania na giełdzie, dlatego aby osiągnąć sukces, musisz być zmotywowany do pracy i nauki.

Poznaj zasady, które pomogą Ci skutecznie inwestować pieniądze

Każdy z nas powinien zadbać o podstawową wiedzę, czyli jak obracać i pomnażać swoje fundusze. Niestety większość osób nie zdobywa jej w szkole średniej, a nawet na studiach. Osoby, które nie mają ochoty albo predyspozycji, żeby zajmować się tymi zagadnieniami, powinny rozważyć pomoc profesjonalnych doradców. Jeśli masz oszczędności i chęć, aby zostać samodzielnym graczem giełdowym, powinieneś przestrzegać podstawowych reguł. Najważniejsze z nich poznasz w tym artykule:

1.Zastanów się, w co warto inwestować

Wybierając inwestycję, zwróć uwagę na bezpieczeństwo, płynność oraz możliwy zysk. Lokaty spełnianiają dwa pierwsze warunki, ale mogą zapewnić jedynie minimalne zarobki. Fundusze wiążą się z wyższymi szansami na zysk, ale nie dają gwarancji bezpieczeństwa. Dlatego powinieneś lokować zasoby w przynajmniej trzech różnych koszykach. Pamiętaj o swoich celach i możliwościach kapitałowych. Jak kupić akcje dowiesz się po kliknięciu w link.

2.Zadbaj o zdywersyfikowany portfel inwestycyjny

Dywersyfikacja pomoże Ci uniknąć dużych strat kapitału w momentach bessy, czyli spadku na giełdzie. Jeśli jesteś inwestorem akcyjnym, unikaj przeznaczania funduszy wyłącznie na spółki z jednej branży. Jeśli rząd nałoży dodatkowy podatek na ten sektor, twoje akcje mogą drastycznie stracić na wartości. Polecamy równoległe inwestowanie w różne instrumenty tj. kontrakty terminowe, obligacje lub surowce.

3.Korzystaj z kont demo

Jednym z najlepszych sposobów na zdobycie doświadczenia jest inwestowanie wirtualnych środków na dedykowanych platformach. Jeśli od razu otworzysz rachunek rzeczywisty u nieznanego dostawcy, szybko popełnisz pierwsze błędy i zniechęcisz się do dalszej gry. Pamiętaj, że gra demo nie powinna również trwać zbyt długo, bo może prowadzić do złych nawyków (np. podejmowania dużego ryzyka i braku kontroli nad inwestycjami).

4.Naucz się panować nad emocjami

Wytrawni inwestorzy potrafią działać z zimną krwią, kiedy inni dają się ponieść uczuciom strachu lub chciwości. Emocje zachęcają inwestorów do impulsywnych zachowań, które przekładają się na utraty środków. Wszyscy wiedzą, że na giełdzie pojawiają się zarówno okresy hossy, jak i bessy. Jeśli ceny akcji idą w górę, coraz więcej osób kupuje aktywa. Doświadczeni gracze wiedzą, że wtedy nadchodzi moment załamania giełdy i zbliża się pora, aby z niej uciekać.

5.Zaakceptuj straty

Profesjonalny inwestor wie, że nie ma szans, aby uniknąć strat. Jedyne co można zrobić, to grać tak, aby je zminimalizować.

6.Inwestuj wyłącznie nadwyżki finansowe

Wiele początkujących osób popełnia błąd i inwestuje fundusze przeznaczone na codzienne wydatki. Takie działanie wywiera na tobie presję szybkiego pomnożenia funduszy. To z kolei prowadzi do podejmowania nieracjonalnych decyzji.

Unikaj również zaciągania kredytów i inwestowania cudzych środków finansowych. Ewentualne straty mogą przerodzić się w zadłużenia, z których trudno będzie ci się wydostać.

7.Strategia to klucz do sukcesu

Młodzi inwestorzy często rezygnują z własnej strategii inwestycyjnej lub nie poświęcają jej dużej uwagi. W dalszych etapach opierają swoją wiedzę na niewłaściwych czynnikach, przez co ponoszą straty. Skuteczna strategia powinna obejmować schemat działania oparty na wcześniej ustalonych czynnikach. Dzięki temu dokładnie wiesz, w których momentach najlepiej dokonać kupna lub sprzedaży instrumentu finansowego.

8.Cały czas poszerzaj swoją wiedzę

Profesjonalny inwestor nigdy nie przestaje poszerzać horyzontów. Korzystaj z różnych źródeł. Książki zapewniają szeroką wiedzę z zakresu analizy fundamentalnej i technicznej.

Najwięcej osób korzysta z darmowej wiedzy, którą oferuje internet. W tym przypadku jednak nikt nie weryfikuje tych informacji. Jeśli chcesz uchronić się przed nierzetelną wiedzą i szumem informacyjnym, korzystaj wyłącznie z zaufanych źródeł.

Internet daje dostęp do różnych webinarów, szkoleń i kursów. Warto regularnie sprawdzać oferty, ponieważ część z nich jest darmowa. Początkujący inwestor może zdobyć dużą dawkę wiedzy bez żadnych zobowiązań. W trakcie szkoleń, oprócz wykładu, często jest miejsce na dyskusję i odpowiedzi na pytania udzielane przez profesjonalistów.

Profesjonalną analizę bieżących trendów znajdziesz również w czasopismach branżowych. Jest tam wiele przydatnych informacji na temat inwestowania, a dodatkowo ciekawe, alternatywne rozwiązania.

9.Naucz się cierpliwości

Jeśli chcesz odnieść sukces, nie inwestuj pieniędzy, których będziesz potrzebować w najbliższych miesiącach. Unikaj również pośpiechu i podejmowania impulsywnych decyzji. Rynek jest bezwzględny i twoje błędy na pewno prędzej czy później przełożą się na straty.

Artykuł sponsorowany

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić