aktualizacja 

Zdjęcie spod Zakopanego. Górale są wściekli na niemieckiego giganta

439

Rossmann stawia gigantyczny namiot na cennej przyrodniczo polanie pod Giewontem. Długa na 150 metrów konstrukcja ma pomieścić ponad dwa tysiące pracowników sieci z całego świata, którzy przyjadą w Tatry aby... świętować trzydziestolecie drogerii. Górale mówią wprost: "to skandal"

Zdjęcie spod Zakopanego. Górale są wściekli na niemieckiego giganta
namiot Rossman/ Zakopane. Polana Sywarne . (Agencja Wyborcza.pl, Marek Podmokły, foto-krakow)

O tym, że wielka stalowa konstrukcja powstaje na hali Sywarne pomiędzy Zakopanem a Kościeliskiem poinformował Onet. Obiekt należy do sieci popularnej sieci drogerii Rossman i ma służyć na potrzeby zbliżającego się jubileuszu, który niemiecka firma postanowiła obchodzić właśnie w Tatrach.

Jednak pomysł nie wszystkim się podoba. Górale alarmują, że cenne przyrodniczo tereny rozjeżdża ciężki sprzęt i chociaż namiot powstaje legalnie, bo plan zagospodarowania przestrzennego dopuszcza w tym miejscu tymczasową zabudowę, nie wierzą, że uda się przywrócić pierwotny stan tego terenu.

Na trawę położono ciężkie płyty, a na nich ustawiono namiot. Gdy to zostanie rozebrane, to trawa w tym miejscu będzie regenerować się wiele miesięcy. Ludzie nie będą mieli już radości w spacerowaniu po tym miejscu - skarżą się mieszkańcy w rozmowie z Onetem.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Polacy stawiają domy, mają problem z ekipami. Nie ma komu budować?

Natomiast Agata Nowakowska, rzeczniczka sieci Rossmann w Polsce zapewnia, że przy organizacji wydarzenia sieci zależało na zapewnieniu zaproszonym gościom niepowtarzalnego klimatu polskich gór. Podkreśla też, że impreza jest organizowana z poszanowaniem dla środowiska i komfortu okolicznych mieszkańców.

Dziennikarzom Onetu udało się ustalić, ze konstrukcja jest w pełni legalna i jak piszą: " Powstaje jako "obiekt na zgłoszenie". Stosowne zawiadomienie inwestorzy złożyli w Wydziale Budownictwa Starostwa Powiatowego w Zakopanem 7 kwietnia. Jako że nie otrzymali sprzeciwu, po 30 dniach (7 maja) mogli rozpoczynać pracę"

Autor: BBI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić