o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
Mateusz Domański
Mateusz Domański
|

Zielone światło od Komisji Europejskiej. Będą pożyczki dla dużych firm

0
Podziel się

Komisja Europejska dała polskiemu rządowi zielone światło na udzielanie pożyczek dużym przedsiębiorstwom dotkniętym przez koronawirusa. Program stworzony przez nasz kraj jest warty 2,2 miliarda euro.

Będą pożyczki dla dużych firm
Będą pożyczki dla dużych firm (Pixabay)
bEqHCbTV

Program pożyczek to część polskiego programu wsparcia określanego "Tarczą finansową dla dużych przedsiębiorstw". Koncepcja udzielania pożyczek przez państwo została zatwierdzona przez Komisję Europejską na podstawie tymczasowych ram prawnych.

Program subsydiowanych przez Polskę pożyczek w wysokości 2,2 miliarda euro umożliwi Polsce dalsze wspieranie firm dotkniętych wybuchem pandemii koronawirusa. Środek ten pomoże przedsiębiorstwom zaspokoić ich bezpośrednie potrzeby w zakresie płynności i kontynuować działalność, rozpocząć inwestycje i utrzymać zatrudnienie w trakcie i po wybuchu epidemii - przekazała wiceszefowa KE Margrethe Vestager, cytowana przez polsatnews.pl.

Zobacz także: Tarcza dla samorządów. Zdanowska: nie wierzę, że będą pieniądze

bEqHCbTX

Tarcza finansowa. Pożyczki na korzystnych warunkach

Bardzo istotne z punktu widzenia dużych przedsiębiorstw jest to, że będą one mogły korzystać z opisywanych pożyczek na korzystnych warunkach, które mówią o dogodnych stopach procentowych.

Polsat News podaje, że program będzie otwarty nie tylko dla tych największych firm. Będą mogły z niego skorzystać również niektóre mniejsze przedsiębiorstwa.

bEqHCbUd

Bez wątpienia skutki pandemii koronawirusa odczuwa wiele osób. Nadejście chińskiej zarazy do naszego kraju sprawiło, że zamrożono wiele sektorów gospodarki. Większość z nich budzi się do życia po przerwie, ale kryzys będzie odczuwać jeszcze przez długi czas.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl.

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie.

bEqHCbUy
KOMENTARZE
(0)
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić