o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Zmiany w 500+? "Kaczyński jest wściekły"

139
Podziel się

Sztandarowy program PiS nie przynosi oczekiwanych efektów. Z tego powodu prezes PiS Jarosław Kaczyński chce nowego programu demograficznego, który zachęci Polki do rodzenia dzieci - informuje "Gazeta Wyborcza".

Zmiany w 500+? "Kaczyński jest wściekły"
Szykują się zmiany w 500+? (Getty Images)
bECuRffp

Czy 500 plus czeka waloryzacja? Według prawicy ten program miał znacznie wpłynąć na poprawę dzietności w Polsce, gdzie - według statystyk - społeczeństwo się starzeje.

Jarosław Kaczyński jest wściekły, że Polki mimo programu 500 plus przestały rodzić - pisze "Gazeta Wyborcza".
bECuRffr

Wzrost zgonów, spadek urodzeń

W 2020 roku zmarło najwięcej osób od zakończenia II wojny światowej. Pandemia koronawirusa również przyczyniła się do zwiększenia liczby zgonów, podczas gdy w ubiegłym roku urodziło się najmniej dzieci od 2004 roku.

Zmiany w 500+

Nowy program demograficzny nieoficjalnie ma być częścią programu zawierającego plany inwestycyjne dotyczące wielu dziedzin życia społecznego i gospodarczego gdy minie pandemia.

bECuRffx

Oprócz tego szykują się duże zmiany. Pierwszą z nich jest powołanie nowego urzędu - Instytutu na rzecz Rodziny i Demografii. Dodatkowo program 500+ może doczekać się waloryzacji. Innym sposobem, jaki mają rządzący na rozwiązanie problemu spadku urodzeń w Polsce, jest coroczne zwiększanie świadczenia o stałą kwotę (niezależnie od inflacji) tak jak dzieje się w przypadku podwyżek emerytury minimalnej.

Pierwsza waloryzacja miałaby się odbyć w 2023 roku, przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi. Prawdopodobnie 500 plus byłoby podwyższane o wskaźnik inflacji - podaje "Gazeta Wyborcza".

1 lutego ruszył internetowy nabór wniosków na nowy okres świadczeniowy w ramach programu "Rodzina 500 plus". Od 1 kwietnia natomiast możliwe będzie złożenie wniosku drogą tradycyjną, czyli poprzez wizytę w urzędzie lub za pośrednictwem poczty.

bECuRffy
Zobacz także: Były wicepremier o wieku emerytalnym i 500 plus. "To nie może się dobrze skończyć"
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bECuRffS
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(139)
H1120
7 miesięcy temu
Znam panią która w wieku 16 lat uczennica szkoły zawodowej urodziła dziecko,drugie już z innym obecnie ma czwórkę .Jako samotna matka otrzymuje ze wszystkimi dodatkami ok. 4000 zł ,ma zapewnioną emeryturę i nie podejmuje żadnej pracy .
Trytytek
7 miesięcy temu
Gdyby okazało się, że Polacy zaczęli się masowo mnożyć z powodu takiego ochłapu jak 500+, to by świadczyło, że to jest patologiczny naród bez przyszłości.
obserwator
7 miesięcy temu
utworzyć kolejne ciepłe posadki ,koledzy czekają na wypłaty . efektu zero
bECuRffT
Inka
7 miesięcy temu
BRAWO POLKI !!! NIECH DADZA 1000+ TO BEDZIEMY RODZIC!!!!!!
Jaaa
7 miesięcy temu
Jestem w ciąży z trzecim dzieckiem, ale gdybyśmy nie mieli odpowiednich warunków mieszkaniowych, stabilnej sytuacji finansowej oraz oszczędności to nigdy nie zdecydowalibyśmy się na drugie i trzecie dziecko. 500 zł nigdy nie było i nie będzie dla nas motywacją do powiększenia rodziny. Uczciwie byłoby, gdyby te plusy były przyznawane w formie np. ulgi w podatku, czyli dla pracujących. Wszyscy krzykacze, którzy chcą tylko 500 plus w formie jak obecnie to głównie osoby, które nie pracują, ale biorą chętnie. Rozumiem, że można mieć przejściowe kłopoty, ale jak to jest, że niektórzy nie są w stanie znaleźć zatrudnienia przez kilka, kilkanaście lat? Bo nie chcą. Rodzice sami powinni być w stanie zapewnić byt swoim dzieciom a nie opierać się tylko na zasiłkach, pomijam, że mopsy głównie wspierają kombinatorów, którzy w małym palcu mają umiejętność wyłudzania kolejnych zapomóg i dopłat. Wszystkie plusy powinny zachęcać do pracy, nie pracujesz, nie odliczasz z podatku, nie zyskujesz. Ewentualnie, krótkotrwałe wsparcie w formie jak dotychczas, np. do pół roku po utracie pracy. Potem znów powrót do odliczenia z podatku.
No tak...
7 miesięcy temu
"Pierwsza waloryzacja miałaby się odbyć w 2023 roku, przed najbliższymi wyborami parlamentarnymi."A dlaczego nie teraz? Przed wyborami będzie to "kiełbasa wyborcza",która po wyborach zacznie cuchnąć.
Gosia
7 miesięcy temu
Niech sam sobie rodzi
Mama
7 miesięcy temu
Żeby urodzić dziecko trzeba miec dom mieszkanie miec gdzie je wychowac i za co . Nie chodzi o to żeby dziecko odchowac a wychować
ddd
7 miesięcy temu
Omijajcie Orlen !!!! Precz z pis !!
tak tylko
7 miesięcy temu
Ich elektorat w który jest większości po menopauzie już nie może mieć dzieci więc co się prezesik dziwi...
Janusz
7 miesięcy temu
Wujo Jaro i ojciec Tadzio z Torunia. To byłaby piękna para.
florius
7 miesięcy temu
Świadczenie nie działa, więc zwiększmy kwotę, a nuż zacznie działać....
Zbigniew
7 miesięcy temu
Powiem tylko tak: Gościu co mieszka z kotem mówi o rodzeniu dzieci! Ha, Ha, HA!
bECuRffL
to tylko ja
7 miesięcy temu
Dzieci nie przybywa z waszego powodu "DOBRA WŁADZO", nikt z was jeszcze na to nie wpadł? Kiedyś odejdzie Prezes to już tzw. ojciec z Torunia szykuje nam prokuratora tzw. generalnego....szkoda gadać
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić