Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KRJ
|

Zobacz, ile zarobił Andrzej Duda. Oto oświadczenie majątkowe prezydenta

10
Podziel się

Andrzej Duda zarobił w ubiegłym roku mniej niż rok wcześniej. Znacznie zmalały też oszczędności polskiego prezydenta. Na jego rachunku bankowym znajduje się 50 tys. zł, a także ok. 300 euro.

Zobacz, ile zarobił Andrzej Duda. Oto oświadczenie majątkowe prezydenta
Duda, jak wielu Polaków, ma też kartę kredytową. Jej limit zadłużenia to 20 tys. zł. Jak ujawnił, nie posiada na karcie żadnego zadłużenia. (NurPhoto via Getty Images, NurPhoto)
bEKkuGwl

Po wielotygodniowej batalii Wirtualnej Polski z Sądem Najwyższym i Kancelarią Prezydenta portal ostatecznie otrzymał oświadczenie majątkowe prezydenta Andrzeja Dudy za 2020 rok.

Wynika z niego, że prezydent zarobił w ubiegłym roku ponad 241 tys. zł brutto. To niemała suma, ale jest to mniej niż rok wcześniej. Wówczas jego zarobki wyniosły 243 tys. brutto. Co oczywiste, para prezydencka zamieszkuje w prezydenckim pałacu, ale jakie nieruchomości są własnością Dudy?

bEKkuGwn

Prezydent i jego żona są współwłaścicielami mieszkania o powierzchni 79,4 mkw. Andrzej Duda ma też drugie mieszkanie, również we współwłasności małżeńskiej, o powierzchni 132,68 mkw. z garażem (19,42 mkw.) i udziałem w działce (1000 mkw.). Jako majątek odrębny polityk wpisał niezabudowaną działkę - 325 mkw.

Zobacz także: Szymon Hołownia odpowiada na zaczepkę Prokopa. Zazdrości mu

Polisa na życie

Co ciekawe, prezydent nie podał wartości nieruchomości. Wiemy za to, że na jego rachunku bankowym jest 50 tys. zł, i ok. 300 euro. Prezydent ma też 446 akcji spółki akcyjnej "Skotan", notowanej na Giełdzie Papierów Wartościowych, wartych ok. 55 tys. zł, i polisę ubezpieczeniową na kwotę 26 tys. zł.

bEKkuGwt

Andrzej Duda, jak wielu Polaków, ma też kartę kredytową. Jej limit zadłużenia to 20 tys. zł. Prezydent ujawnił, że nie posiada na karcie żadnego zadłużenia. Jako majątek wspólny wpisał też kredyt hipoteczny na zakup wspomnianego mieszkania (132,68 mkw.) w kwocie 497 tys. zł.

Jak prezentują się oszczędności głowy państwa w porównaniu z zeznaniem z 2019 rokeim? Dwa lata temu Andrzej Duda na rachunkach bankowych miał 120 tys. zł, a także ok. 30,5 tys. euro. Rok później oszczędności stopniały do 50 tys. zł. i 300 euro.

bEKkuGwu

Luksusowe mieszkanie

Na giełdzie też idzie prezydentowi nieco gorzej. W 2019 r. akcje spółki "Skotan" były warte 60 tys. zł. Rok później prezydent wycenił je na 10 tys. zł mniej.

Na trop nowego, krakowskiego mieszkania Andrzeja Dudy wpadli dziennikarze "Faktu". Informowali o luksusowym mieszkaniu w willi. Prezydent potwierdził zakup podczas ubiegłorocznej kampanii wyborczej.

bEKkuGwv
- To prawda, kupiliśmy mieszkanie w 2018 roku. Chcę dalej służyć Polakom, zwłaszcza w trudnych czasach, w jakich dzisiaj jesteśmy. Absolutnie nie wyprowadzam się w tej chwili z Warszawy - odpowiedział Andrzej Duda.

Prezydent zapewnił wtedy, że zawsze będzie krakowianinem, stąd wybór lokalizacji. Para prezydencka przez lata mieszkała też w Prądniku Białym. To mieszkanie (79,4 mkw) ma przypaść córce prezydenta.

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEKkuGwO
Źródło:
money.pl
KOMENTARZE
(10)
Aba
1 tyg. temu
Za jeżdżenie na nartach i skuterze i kilu podpisów całkiem sporo
Ebola
3 tyg. temu
Nikodem Duda :) jego sukcesy w polityce krajowej to narciarstwo :) Prezes dał mu potrzymać kota a on go podpisał :) sukcesy w polityce zagranicznej, uczy się angielskiego :)
Marks junior
4 tyg. temu
Będzie na grzywnę, kiedy zadziała normalne prawo i gościa dorwie karzące ramię sprawiedliwości ludowej!
bEKkuGwP
Kraków
4 tyg. temu
A jeszcze dodam że jak się ma na karku komornika jest się chorym na nic nie starcza to tylko pomoc sąsiadów pozostaje jedyna pomoc bo prawnika w Krakowie bezpłatnego to można szukać z GROMNICĄ ,był taki program pomocy prawnej 'Duda" tak był ale jak się tam dzwoniło to nikt nie odbierał a jak się szło to było zamknięte mimo że to były godziny otwarcia
Smyk
4 tyg. temu
Niech otworzy sklep z nartami.
Halina
4 tyg. temu
Panie prezydencie jest Pan dla Nas Polaków prawdziwym Polakiem.🕊️
Heh
4 tyg. temu
Niech lepiej Donek pokaże swoje rozliczenie. A nie on przecież nie ma nic i jest biedny jak 🐭 kościelna, bo wszystko żonie Łaskawca przepisał.
Dariusz kon
4 tyg. temu
Panie Prezydencie potrzebuje pomocy komornicze odsetki to koszmar pracuje za 2400 sprzątam miasto zielona góra nie mogę wyżyć trzeba ludziom pomóc z takimi zadlozeniami a nie ich pchać do depresji ja sam cierpię i myślę o samobójstwie Pomocy panie Prezydencie darek
Naród
4 tyg. temu
Mieszkanie w willi, nie cala willa, będzie mieszkał do spółki z ,, Kowalskim,,?. A za służbę narodowi, to już dziękujemy!
Ciekawski
4 tyg. temu
Nie mogę pojąć,dla czego on robi takie miny...
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić