Kamil Karnowski
Kamil Karnowski| 
aktualizacja 

10-latek zawstydził naukowców z Muzeum Historii Naturalnej

22

Charlie podczas wizyty w Muzeum Historii Naturalnej w Londynie odkrył, że są tam nie tylko ciekawe okazy, ale także, że błędy czyhają dosłownie wszędzie. Nawet w miejscach, gdzie nie powinny się przydarzyć.

10-latek zawstydził naukowców z Muzeum Historii Naturalnej
(iStock.com)

Chłopiec jest młodym fascynatem paleontologii. Nie było więc dla niego niczym trudnym odkrycie, że muzeum pomyliło dinozaury na jednej z tabliczek. Setki tysięcy turystów przez wiele lat oglądało ten błąd, ale to chłopiec był pierwszym, który nie dość, że się zorientował, to jeszcze zgłosił sprawę kustoszowi muzeum.

Jak duża była pomyłka? Przy jednej z gablot powieszono tabliczkę, która miała pokazywać owiraptora i porównanie jego rozmiarów do gabarytów człowieka. Problem w tym, że na obrazku znalazł się zupełnie niepodobny do niego protoceratops - donosi iflscience.com.

Gdy nam o tym powiedział, nie wierzyliśmy. Wiemy, że się tym interesuje i że jego wiedza jest ogromna, ale to przecież Muzeum Historii Naturalnej. Uwierzyliśmy, że odkrył pomyłkę dopiero wtedy, gdy pokazał nam dowody na telefonie - mówi mama chłopca.

Zobacz także: Nie przegap: Wieloryb z przesłaniem:

Muzeum przyznało, że 10-latek z Essex ma rację. Zapowiedziało, że jak najszybciej poprawi błąd.

Widziałeś lub słyszałeś coś ciekawego? Poinformuj nas, nakręć film, zrób zdjęcie i wyślij na redakcjao2@grupawp.pl.

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić