o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na

Ponad 300 przypadków koronawirusa w zakładzie drobiarskim

3
Podziel się

Już ponad 300 przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono w zakładach drobiarskich AMI w Wielkopolsce. We wtorek firma informowała o 233 pracownikach z wykrytą chorobą COVID-19.

Koronawirus. Już 300 zakażonych w wielkopolskim zakładzie.
Koronawirus. Już 300 zakażonych w wielkopolskim zakładzie. (PAP)
bDYmPwBh

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował we wtorek o kolejnych blisko 80 osobach ze stwierdzoną chorobą COVID-19.

- Kolejny dzień z wysoką falą wzrostów, 640 nowych przypadków. Nadal głównym miejscem zarażeń są kopalnie na Śląsku i rodziny z kwarantanny. Niestety dalej rozwija się ognisko w firmie drobiarskiej w Wielkopolsce, będzie tu kilkaset zakażeń - powiedział Andrusiewicz.

Intensywne testy wśród pracowników zakładu trwają od wtorku, kiedy zarząd zakładu drobiarskiego w Mikstacie poinformował o wykryciu koronawirusa u co trzeciej zatrudnionej osoby.

bDYmPwBj

Jak czytamy w komunikacie zarządu AMI, zakład został zamknięty do końca tygodnia, a wszyscy pracownicy przejdą badania na obecność koronawirusa. Zakład zostanie też dokładnie zdezynfekowany.

Środki ostrożności podejmuje sama gmina Mikstat. Zarządzono m.in. dezynfekcję przystanków autobusowych oraz wszelkich wejść do instytucji publicznych na terenie gminy.

W piątek i wtorek w Mikstacie będzie działał punkt pobierania wymazów do badań.

Zobacz także: Oglądaj też: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"
bDYmPwBp

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl

bDYmPwBK
KOMENTARZE
(3)
O co chodzi?
5 miesięcy temu
I co z tego , że wykryli jakieś wirusy? Wirusy to część naturalnego środowiska , które nas otacza, podobnie jak wszelakie bakterie. Nie znaczy to wcale , że stwarzają jakieś ponadprzeciętne zagrożenie . Były , są i będą zawsze w naszym otoczeniu, a jeśli ktoś nawet zachoruje z tego powodu , to nie jest wina pozostałych żeby ich izolować czy rujnować im życie. Do puki ludzie tego nie zrozumieją to władza zrobi z nami co zechce i rozwali nam życie nawet pod pretekstem najbardziej irracjonalnych przesłanek. Dla nich to tylko zabawa. Polecam artykuł w "Najwyższy Czas" : " Jak lockdown zabija Polaków".
1234
8 miesięcy temu
Gdyby nie robili tych idiotycznych testów na wykrywanie czegoś co jest i zawsze było w populacji ludzkiej już od tysiącleci i będzie zawsze, to kilku pracowników poszłoby na jednotygodniowe zwolnienia lekarskie a firma nie miałaby przestoju ani jednego dnia. Ale nie. Trzeba kuć tą covidovo ideologię puki gorąca i niszczyć to z czego żyjemy.
Olo
9 miesięcy temu
Kopalnie czekają na nowych właścicieli a zakład drobiarski jest z rodzimym kapitałem wiec tez trzeba go zgnoic. Proste
bDYmPwBL
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić