Ponad 300 przypadków koronawirusa w zakładzie drobiarskim

4

Już ponad 300 przypadków zakażeń koronawirusem potwierdzono w zakładach drobiarskich AMI w Wielkopolsce. We wtorek firma informowała o 233 pracownikach z wykrytą chorobą COVID-19.

Koronawirus. Już 300 zakażonych w wielkopolskim zakładzie.
Koronawirus. Już 300 zakażonych w wielkopolskim zakładzie. (PAP)

Rzecznik Ministerstwa Zdrowia Wojciech Andrusiewicz poinformował we wtorek o kolejnych blisko 80 osobach ze stwierdzoną chorobą COVID-19.

- Kolejny dzień z wysoką falą wzrostów, 640 nowych przypadków. Nadal głównym miejscem zarażeń są kopalnie na Śląsku i rodziny z kwarantanny. Niestety dalej rozwija się ognisko w firmie drobiarskiej w Wielkopolsce, będzie tu kilkaset zakażeń - powiedział Andrusiewicz.

Intensywne testy wśród pracowników zakładu trwają od wtorku, kiedy zarząd zakładu drobiarskiego w Mikstacie poinformował o wykryciu koronawirusa u co trzeciej zatrudnionej osoby.

Jak czytamy w komunikacie zarządu AMI, zakład został zamknięty do końca tygodnia, a wszyscy pracownicy przejdą badania na obecność koronawirusa. Zakład zostanie też dokładnie zdezynfekowany.

Środki ostrożności podejmuje sama gmina Mikstat. Zarządzono m.in. dezynfekcję przystanków autobusowych oraz wszelkich wejść do instytucji publicznych na terenie gminy.

W piątek i wtorek w Mikstacie będzie działał punkt pobierania wymazów do badań.

Zobacz także: Oglądaj też: Ograniczania w powiatach. "To się może zdarzyć"

Zapisz się na nasz specjalny newsletter o koronawirusie

Autor: WZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić