aktualizacja 

27-latek zobaczył swoje zdjęcie na Netfliksie. Teraz żąda miliona

51

"Czy to jest anioł stróż, czy zimnokrwisty zabójca?" — pyta narrator w dokumencie true crime Netfliksa. Gdy wypowiada te słowa, na ekranie pojawia się zdjęcie, na którym jest Taylor Hazlewood z Kentucky, dzierżący w ręku siekierę. Sęk w tym, że mężczyzna nie ma nic wspólnego z omawianą w filmie zbrodnią.

27-latek zobaczył swoje zdjęcie na Netfliksie. Teraz żąda miliona
27-latek domaga się odszkodowania od platformy Netfliks (Twitter, YouTube)

"Autostopowicz z siekierą" to dokument true crime Netfliksa, który opowiada historię Caleba "Kaia" Lawrence'a McGillvary'ego, o którym zrobiło się głośno w 2013 r.

Mężczyzna udzielił wówczas wywiadu pewnej kalifornijskiej stacji telewizyjnej. Rozemocjonowany opowiadał, o tym, co mu się przytrafiło, gdy podróżował autostopem.

Autostopowicz wyznał, że wsiadł do samochodu nie mając pojęcia, że za kierownicą siedzi szaleniec. Kierowca najpierw oznajmił swojemu kompanowi, że podczas służbowego wyjazdu zgwałcił 14-latkę. Potem dodał, że jest Jezusem i "może robić wszystko, co mu się podoba". Był to jedynie początek problemów...

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: "Seks, sieć i kasa: Historia Pornhuba" (2023) - zwiastun filmu.

Chwilę później kierowca potrącił pracownika stacji benzynowej. Wówczas McGillvary wyskoczył z samochodu, by udzielić pomocy poszkodowanemu.

Po chwili dołączyły do niego dwie kobiety, które również chciały pomóc potrąconemu mężczyźnie. Wtedy McBride rzucił się na jedną z nich. ''Więc podbiegłem za nim z siekierą'' — oznajmił autostopowicz, który ocalił życie kobiecie.

Dzięki temu wywiadowi Kai z dnia na dzień stał się bohaterem, osobą rozpoznawalną i lubianą. Zapraszano go do programów telewizyjnych, a nawet... zaproponowano mu prowadzenie własnego programu. Po kilku latach od tamtych zdarzeń mężczyzna został skazany za morderstwo pierwszego stopnia.

Caleb został skazany za zamordowanie 73-letniego Josepha Galfy'ego. Słynny autostopowicz przyznał się do zabicia seniora, twierdził jednak, że zrobił to w samoobronie, ponieważ został przez niego odurzony i zgwałcony.

Z ustaleń policji wynikało, że Kai dobrowolnie współżył ze starszym mężczyzną. Ława przysięgłych uznała Caleba za winnego i skazała go na 57 lat więzienia.

Zobacz także: Full Interview With Kai, The Homeless Hitchhiker With A Hatchet [OFFICIAL VIDEO]

Z kolei w czerwcu 2019 roku Taylor Hazlewood z Kentucky zapozował do zdjęcia, trzymając w ręku topór, który pożyczył od swojego przyjaciela. Co łączy te dwie sprawy? Okazuje się, że sporo...

27-latek zobaczył swoje zdjęcie z siekierą na Netfliksie

W jednej ze scen dokumentu Netfliksa, opowiadającego historię autostopowicza, na ekranie pojawiają się zrzuty ekranu z mediów społecznościowych, które mają dowodzić, że McGillvary zyskał ogromną popularność.

Widzowie słyszą narratora, który pyta, czy główny bohater filmu jest "aniołem stróżem, czy może zimnokrwistym mordercą". I właśnie wtedy na ekranie pojawia się screen z Instagrama, na którym widać... Taylora Hazlewood z Kentucky, trzymającego w ręku siekierę.

27-latek dowiedział się o bezprawnym wykorzystaniu swojego wizerunku od przyjaciół, którzy obejrzeli dokument. Teraz domaga się ponad miliona dolarów odszkodowania od Netfliksa. Prawniczka mężczyzny wyjaśniła, że jej klient nie jest w żaden sposób powiązany ze sprawą przedstawioną w dokumencie.

Trwa ładowanie wpisu:twitter
Autor: APOL
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić