aktualizacja 

"Fakty" bezlitosne dla TVP. Przestali się już hamować

1471

W piątkowych (26.08.) "Faktach" Anita Werner zapowiedziała materiał, który był miażdżący tak dla rządu Mateusza Morawieckiego, jak i dla Telewizji Polskiej. W TVN o konkurencji mówi się zwykle "telewizja rządowa", ale tym razem dziennikarz "Faktów" użył o wiele mocniejszego sformułowania.

"Fakty" bezlitosne dla TVP. Przestali się już hamować
Anita Werner zacytowała kontrowersyjne słowa premiera (TVP)

Rzeczony materiał dotyczył kryzysu węglowego i wstrzymanej wypłaty miliardów złotych z tytułu Krajowego Planu Odbudowy (KPO), które zdaniem "Faktów" TVN mogłyby pomóc "odwęglowić" Polskę. Na przykład wydając ok. 111 mld zł na budowę elektrowni atomowej.

Nie ma miliardów z KPO, które mogłyby ulżyć problemom z węglem. Jak mówi premier, i to ciekawy cytat, te miliardy to nie jest coś, co naprawdę zmienia zasadniczo sytuację gospodarczą czy finansową - mówiła Anita Werner.

W reportażu Jakuba Sobieniowskiego pojawił się później fragment nagrania z TVP Info z tą wypowiedzią premiera Morawieckiego. A także inne kontrowersyjne tezy polityków PiS, dla których brak 20 mld zł rocznie wypłacanych przez sześć lat nie jest żadnym problemem. I nie upatrują w tym porażki rządu, który niedawno szczycił się zdobyciem ogromnych funduszy z Unii Europejskiej, a teraz rzekomo ich nie potrzebuje.

Tak o kryzysie energetycznym i podwyżkach z tym związanych mówi się w rządowej telewizji. Mówi się w kategoriach dobrych informacji - ciągnął Sobieniowski w "Faktach", pokazując kolejny fragment z TVP Info. Tym razem z udziałem Edyty Lewandowskiej rozmawiającej z Arturem Soboniem z Ministerstwa Finansów.

Lewandowska mówiła, że "dziś z rządu popłynęły same dobre informacje. Podwyżka za ogrzewanie i ciepłą wodę dla odbiorców indywidualnych nie będzie wyższa niż 40 proc.". "Fakty" skwitowały to bezlitosnym porównaniem.

Za pieniądze, które polscy podatnicy, czy chcą, czy nie, muszą rocznie płacić na TVP, można by wybudować rocznie dwieście oczyszczalni... ścieków - skwitował Sobieniowski, gdy na ekranie pokazywano program TVP Info.
Zobacz także: Gwiazdy Jacka Kurskiego. Wylansował kilka nazwisk
Autor: MPI
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić