oprac. Jakub Zagalski| 

Jeff Bridges walczy z nowotworem. 70-latek nie traci nadziei

42

Jeff Bridges poinformował o poważnej diagnozie i rozpoczęciu leczenia. Aktor ma to szczęście, że zajmują się nim najlepsi lekarze.

Jeff Bridges walczy z nowotworem. 70-latek nie traci nadziei
Jeff Bridges skończy w grudniu 71 lat (Getty Images)

Bridges napisał o swojej chorobie na Twitterze, nawiązując do kultowej postaci granej przez siebie w filmie "Big Lebowsky".

Jak powiedziałby Koleś... Nowe g...no wypłynęło na powierzchnię – zaczął wyznanie aktor.
Zdiagnozowano u mnie chłoniaka. Chociaż to poważne, mam to szczęście, że leczy mnie ekipa świetnych lekarzy, a prognozy są dobre. Zaczynam leczenie i będę dawać wam na bieżąco znać – dodał Bridges, którego zalała fala życzeń od fanów.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Aktor, który w grudniu skończy 71 lat, zagrał w prawie stu filmach i serialach ("Big Lebowski", "Prawdziwe męstwo", "Aż do piekła"). Otrzymał 6 nominacji do Oscara, raz wygrał statuetkę ("Szalone serce").

Chłoniak jest chorobą nowotworową, atakującą komórki układu chłonnego. Podstawowy podział obejmuje dwa rodzaje chłoniaków: Hodgkina i nie-Hodgkina (atakuje przeważnie ludzi po 60. roku życia).

Chłoniak daje niespecyficzne objawy, które często w początkowej fazie są ignorowane. Są to m.in. suchy kaszel, nagła gorączka, pojawiająca się nawet kilka razy dziennie, i inne objawy grypopodobne.

Zobacz także: Czarny rok dla światowego kina. Przez pandemię nie ma co oglądać
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić