o2-logo
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Angelika Karpińska
|

Poznań. Policjanci przerwali nabożeństwo i wynieśli księdza. Łamał obostrzenia

112
Podziel się

Policja wkroczyła do zakonu salezjanów w Poznaniu, gdzie odbywało się nabożeństwo. Ksiądz został siłą zaciągnięty do radiowozu. Powodem interwencji mundurowych było łamanie obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa.

Poznań. Policjanci przerwali nabożeństwo i wynieśli księdza. Łamał obostrzenia
Policjanci musieli siłą wyprowadzić księdza z budynku (Twitter)
bDnbZLkl

Do incydentu doszło w poniedziałek rano w domu zakonnym salezjanów w Poznaniu. Policja wkroczyła na nabożeństwo organizowane przez suspendowanego księdza Michał Woźnickiego, który w 2018 r. został wyrzucony z Towarzystwa Salezjańskiego. Jak podała "Gazeta Wyborcza", duchowny ma zakaz wstępu do kościoła, dlatego zaczął odprawiać msze trydenckie w swojej celi w domu zakonnym.

Policjanci, którzy przerwali nabożeństwo, poprosili zgromadzonych o dowody osobiste. Ksiądz nie zamierzał jednak przerywać modlitwy.

bDnbZLkn
W tym miejscu gospodarzem jest Jezus Chrystus, proszę uklęknąć - zwrócił się do funkcjonariuszy ks. Woźnicki.
Pan mi nie będzie wydawać poleceń - odpowiedział jeden z policjantów.

Awantura w trakcie nabożeństwa w Poznaniu

Po kilku minutach duchowny, który ignorował polecenia mundurowych, został siłą zaprowadzony do radiowozu. Razem z ministrantem przewieziono go do komisariatu. Tam policjanci potwierdzili tożsamość zatrzymanych.

bDnbZLkt

Policję o interwencję poprosił zakon salezjanów. Powodem było naruszanie przez ks. Woźnickiego obostrzeń związanych z pandemią koronawirusa. W nabożeństwach w strefie czerwonej, do której należy Poznań, może uczestniczyć jedna osoba na 7 metrów kwadratowych.

Policjanci potwierdzili, że nabożeństwa odbywa się w niewielkim pomieszczeniu, a w środku było dziewięć osób, w tym siedmioro wiernych - powiedziała "Gazecie Wyborczej" Iwona Liszczyńska z biura prasowego wielkopolskiej policji.
bDnbZLku

Do sądu mają zostać skierowane wnioski o ukaranie wszystkich uczestników nabożeństwa. Dodatkowo policja ma wystąpić do sanepidu o nałożenie kar grzywny na duchownych.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Ekspert: dane są alarmujące

bDnbZLkO
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(112)
Eko
miesiąc temu
To oni nawet Już na siebie donoszą
qwa453
miesiąc temu
Pis niszczy Polskę od początku swego istnienia,łapówkarstwo polityczne tzw.500+,sądy+,przekop+,lotnisko+,wybory+futerkowe+itd i itp.,korona ich ratuje i pomaga bo ona będzie winna za wszystko
MUNIEK
miesiąc temu
A POLICJANT TEZ ZOSTAL UKARANY ZA MASECZKE POD NOSEM
bDnbZLkP
olik
miesiąc temu
Jeszcze pracują ci odważni policjanci?
🧙‍♀️🧙‍♀️🧙‍...
miesiąc temu
Szkoda batmana🧛‍♀️
Najnowsze komentarze (112)
Alojzy
3 tyg. temu
Ksiądz wyświęcony jest kapłanem do końca życia i na wieki ( chociaż by nie zasłużył na niebo), ale wszystkie sakramenty może udzielać. Kto wami gardzi mną gardzi i każdy wie czyje to są słowa. Wszystkie totalitaryzmy i rewolucje zawsze zaczynają się od walki z Bogiem, a jak się kończą - zawsze tragicznie.
Jarosław
4 tyg. temu
Artykuł 14 ustęp 3 Ustawy o Policji: Policjanci w toku wykonywania czynności służbowych mają obowiązek respektowania godności ludzkiej ... ============= Widząc jak Policja asystuje łamiących prawo uczestników strajków kobiet i nie podejmuje działań aby zapobiec łamaniu przez nich prawa z jednej strony i widząc z drugiej strony młodych umundurowanych chamów silnych wobec modlących się, nabieram przekonania, że polska Policja wymaga głębokiej reformy. Mentalnej i organizacyjnej.
Janek
miesiąc temu
Brawo Policjanci
Ulla1163
miesiąc temu
I słusznie! Prawo ma obowiązywać wszystkich! Księża namawiają z ambony ludzi do ZDEJMOWANIA maseczek,w kościołach nie są szanowane żadne zasady higieny,zachowania dystansu 2m,zapraszaja do odkażania się masowo wodą święconą,która z całą pewnością nie jest żelem dezynfekującym. Tego rodzaju zachowania powinny być bardzo surowo karane przez policję.
Ecco2
miesiąc temu
masakra , komuna w najgorszym północno -koreańskim wydaniu , co by stało gdyby pozwolili im skończyć ? zakonnicy donoszą sami na siebie ?
tak było
miesiąc temu
Ksiądz nie docastował fireballa więc łatwiutko go schwytali, a baba rzucała debuffy ale policjanci skutecznie odparli atak
wikary
miesiąc temu
Bo trzeba mieć nadzieję, że biznes się opłaci, że będzie z niego zysk, a KURIA nic nie straci. Bo to co nas podnieca, to się nazywa taca, a kiedy w tacy forsa, to sukces pierwsza klasa.
Fub
miesiąc temu
To ORMO wcy nie milicjanci.
bDnbZLkH
Mołek
miesiąc temu
Ta interwencja nie dotyczyła księdza, tylko guślarza, odprawiającego gusła. To jest koleś, obywatel wydalony ze stanu kapłańskiego.
Max
miesiąc temu
Muuurem za Policją
max
miesiąc temu
Ktos kto został ukarany kara suspensy nie jest juz księdzem, a to co odprawiał, nie moze być nazwane mszą, ajedynie np gusłami. A więc był to wyniesiony przez policje guślarz. Murem za policją !!!!
krzyszto
miesiąc temu
Jest jeden problem - to nie jest miejsce publiczne...
koniec świata
miesiąc temu
Ciekawa sytuacja. Tego jeszcze nie było. Kulsony ciągnęli księdza za konsekrowane ręce. Czy to nie jest zamach na katolickie wartości i co Pan Bóg na to?
Max
miesiąc temu
szuka policja pieniędzy najlepiej się kara biednych ludzi mafii nie bo za dobrze znają prawo i się wykręcą
...
Następna strona
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić