Jan Manicki
Jan Manicki| 

„Homofob, nieuk i cham”. Kontrowersyjny wpis Sikorskiego

259

Europoseł Platformy Obywatelskiej Radosław Sikorski w specyficzny sposób skomentował planowaną nominację Przemysława Czarnka na szefa ministerstwa edukacji. Sikorski do medialnych doniesień odniósł się na Twitterze. W mocnych słowach ocenił kandydaturę Czarnka.

„Homofob, nieuk i cham”. Kontrowersyjny wpis Sikorskiego
Sikorski w mocnych słowach skomentował kandydaturę Czarnka na ministra edukacji (Getty Images)

Radosław Sikorski skomentował na Twitterze planowaną nominację Przemysława Czarnka na ministra edukacji. Nie zabrakło kontrowersyjnych określeń. Europoseł Platformy napisał ironicznie, że Czarnek będzie reprezentował poziom obecnej władzy.

Ten homofob, nieuk i cham będzie personifikacją poziomu umysłowego obecnej władzy oraz jej zaplecza intelektualnego – stwierdził Sikorski.
Trwa ładowanie wpisu:twitter

Rekonstrukcja rządu. Kontrowersyjny wpis Sikorskiego

Politycy Zjednoczonej Prawicy we wtorek ostatecznie zaakceptowali skład rządu. W nowym gabinecie Mateusza Morawieckiego ma być 14 ministerstw oraz 4 wicepremierów. Pojawić ma się także kilka nowych twarzy.

Kilka resortów ulegnie także przekształceniom strukturalnym. Jedną z nowych osób w rządzie ma być poseł PiS Przemysław Czarnek. Będzie kierował ministerstwem edukacji.

Nowy rząd Zjednoczonej Prawicy. Kilka niespodzianek

W nowym rządzie zasiądzie między innymi Jarosław Kaczyński. Będzie wicepremierem oraz szefem Komitetu ds. Bezpieczeństwa państwa. Zlikwidowane zostanie za to na przykład Ministerstwo Cyfryzacji.

Premier Mateusz Morawiecki stwierdził, że to m.in. pandemia wpłynęła na potrzebę restrukturyzacji rządu. Zdaniem premiera, zmiany przysłużą się wychodzeniu z kryzysu. Według Morawieckiego zmiany w rządzie mają się przyczynić do „budowy państwa dobrobytu, jakie obiecaliśmy Polakom.”

Obejrzyj także: Radosław Sikorski o Turcji: obecnie rządzacy powinni to potraktować śmiertelnie poważnie

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić