"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie. Przebił "Zombie SS" i "Ludzką stonogę"

77

Polski film "Smoleńsk" z 2016 roku został najgorszym filmem na świecie według użytkowników portalu IMDb. Jego średnia ocena wynosi 1,2 gwiazdki na 10. Tym samym produkcja przebiła takie filmy, jak "Ludzka stonoga", "Zombie SS" czy "Ptakodemia".

"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie. Przebił "Zombie SS" i "Ludzką stonogę"
"Smoleńsk" został najgorszych filmem na świecie. (kadr z filmu, IMDB)

Użytkownicy największego portalu filmowego na świecie Internet Movie Data Base mogą swobodnie oceniać filmy po założeniu na nim konta. Na tej podstawie powstaje lista 250 najlepszych i 250 najgorszych produkcji. Na tej drugiej film w reżyserii Antoniego Krauze zadebiutował w 2017 roku.

Wcześniej "Smoleńsk" okupował 95. pozycję w rankingu najgorszych produkcji. Teraz jego ocena drastycznie spadła. Produkcja z oceną 1,2 na 10 została oficjalnie najgorszym filmem na świecie.

"Smoleńsk" na samym dnie. Został najgorszym filmem na świecie

Fabuła filmu odnosi się do katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku. W zamierzeniu twórców ma przedstawiać historię osób skupionych wokół tego wydarzenia, których dotknęła tragedia. W sobotę w związku z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej obraz został wyemitowany w TVP.

Okazuje się, że pozycja "Smoleńska" na liście najgorszych filmów nie jest przypadkowa. Mocno przyczynił się do tego tygodnik "Nie" Jerzego Urbana. W niedzielę na profilu gazety w mediach społecznościowych poinformowano, że filmowi "brakuje niewiele ponad 2 tys. negatywnych ocen, by został najgorszym filmem na świecie".

Nie muszę chyba mówić, co z tym zrobić – zachęcił do głosowania administrator profilu.
Trwa ładowanie wpisu:facebook

Internauci krytykują film "Smoleńsk". "Najgorsza produkcja, jaką w życiu widziałem"

Na portalu IMDb "Smoleńsk" został oceniony przez ponad 10,5 tys. osób. Warto dodać, że zestawienie najgorszych produkcji uwzględnia wyłącznie filmy fabularne. W jego skład nie wchodzą produkcje krótkometrażowe czy dokumentalne. Aby tytuł znalazł się na liście, musi zebrać co najmniej 1,5 tys. ocen.

Internauci nie zostawiają na produkcji suchej nitki. Część z nich podkreśliła, że to najgorszy film jaki widzieli w życiu. – Tania propaganda – oceniła jedna z osób.

Inne komentarze są równie nieprzychylne. – Dziwię się, że PiS w ciągu trzech lat zapłacił tylko 418 osobom, by oceniły film na 10 gwiazdek – napisała kolejna osoba.

Niektórzy dodają, że nie należy w ogóle tracić na ten film czasu. – Najgorszy film w historii polskiej kinematografii. Gorszy nawet od "Klątwy doliny węży" – podsumował jeden z użytkowników.

Obejrzyj także: Tajemnicza zapowiedź Antoniego Macierewicza. Adam Bielan: z ciekawością usiądę przed tv

Autor: JKM
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić