Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Wróć na
JKM
|

"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie. Przebił "Zombie SS" i "Ludzką stonogę"

36
Podziel się

Polski film "Smoleńsk" z 2016 roku został najgorszym filmem na świecie według użytkowników portalu IMDb. Jego średnia ocena wynosi 1,2 gwiazdki na 10. Tym samym produkcja przebiła takie filmy, jak "Ludzka stonoga", "Zombie SS" czy "Ptakodemia".

"Smoleńsk" najgorszym filmem na świecie. Przebił "Zombie SS" i "Ludzką stonogę"
"Smoleńsk" został najgorszych filmem na świecie. (kadr z filmu, IMDB)
bEUQBaIB

Użytkownicy największego portalu filmowego na świecie Internet Movie Data Base mogą swobodnie oceniać filmy po założeniu na nim konta. Na tej podstawie powstaje lista 250 najlepszych i 250 najgorszych produkcji. Na tej drugiej film w reżyserii Antoniego Krauze zadebiutował w 2017 roku.

Wcześniej "Smoleńsk" okupował 95. pozycję w rankingu najgorszych produkcji. Teraz jego ocena drastycznie spadła. Produkcja z oceną 1,2 na 10 została oficjalnie najgorszym filmem na świecie.

bEUQBaID

"Smoleńsk" na samym dnie. Został najgorszym filmem na świecie

Fabuła filmu odnosi się do katastrofy prezydenckiego samolotu Tu-154M 10 kwietnia 2010 w Smoleńsku. W zamierzeniu twórców ma przedstawiać historię osób skupionych wokół tego wydarzenia, których dotknęła tragedia. W sobotę w związku z 11. rocznicą katastrofy smoleńskiej obraz został wyemitowany w TVP.

Okazuje się, że pozycja "Smoleńska" na liście najgorszych filmów nie jest przypadkowa. Mocno przyczynił się do tego tygodnik "Nie" Jerzego Urbana. W niedzielę na profilu gazety w mediach społecznościowych poinformowano, że filmowi "brakuje niewiele ponad 2 tys. negatywnych ocen, by został najgorszym filmem na świecie".

Nie muszę chyba mówić, co z tym zrobić – zachęcił do głosowania administrator profilu.
bEUQBaIJ

Internauci krytykują film "Smoleńsk". "Najgorsza produkcja, jaką w życiu widziałem"

Na portalu IMDb "Smoleńsk" został oceniony przez ponad 10,5 tys. osób. Warto dodać, że zestawienie najgorszych produkcji uwzględnia wyłącznie filmy fabularne. W jego skład nie wchodzą produkcje krótkometrażowe czy dokumentalne. Aby tytuł znalazł się na liście, musi zebrać co najmniej 1,5 tys. ocen.

Internauci nie zostawiają na produkcji suchej nitki. Część z nich podkreśliła, że to najgorszy film jaki widzieli w życiu. – Tania propaganda – oceniła jedna z osób.

bEUQBaIK

Inne komentarze są równie nieprzychylne. – Dziwię się, że PiS w ciągu trzech lat zapłacił tylko 418 osobom, by oceniły film na 10 gwiazdek – napisała kolejna osoba.

Niektórzy dodają, że nie należy w ogóle tracić na ten film czasu. – Najgorszy film w historii polskiej kinematografii. Gorszy nawet od "Klątwy doliny węży" – podsumował jeden z użytkowników.

Obejrzyj także: Tajemnicza zapowiedź Antoniego Macierewicza. Adam Bielan: z ciekawością usiądę przed tv

bEUQBaIL
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEUQBaJe
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(36)
lech
6 miesięcy temu
młody pilot chciał sie wykazać potencjałem
--/10
6 miesięcy temu
postacie nie ciekawe
Yyyy
8 miesięcy temu
Na razie nie poznamy prawdy ale przyjdzie czas odpowiedni to prawda wyjdzie. Będziemy mieć broń jądrową lub podobną to wtedy będzie nam łatwiej. Nie trzeba Armii tylko dziś technika potrzebna.
bEUQBaJf
polityka
8 miesięcy temu
Dziwny film, a w nim same kłamstwa. Macierewicz bierze parę lat miliony za podkomisję bez uprawnień. Wieża nie dała zgody na lądowanie, informowali o braku widoczności. Mimo to kapitan zadecydował o próbie lądowania. Źle odczytywali wysokość. Lecieli nad głębokim jarem, a gdy z niego wylecieli znaleźli się praktycznie tuż nad płytą lotniska. Protasiuk się zorientował i zaczął już ciągnąć samolot do góry, ale było już za późno. W dodatku odchodzili w automacie, co było też błędem. Reakcja kapitana, a więc czas jaki upłynął i unoszenie samolotu świadczy o tym, że nie mogło być nagłego wybuchu, bo kapitan nie zdążyłby zareagować. Poza tym system dawał znać "pull up" i "terrain ahead", więc wiadomo, że znaleźli się za nisko. Potem, gdy samolot zaczepił o pierwsze drzewo, Protasiuk nawet zdążył zakląć, więc panie Macierewicz, proszę nie propagować nieprawdziwych tez o spisku, czy wybuchu. Parówki i puszki się skończyły, nikt już w te bzdury nie wierzy. Odejdź człowieku i nie łykaj pieniędzy z budżetu. To, że wieża mówiła na kursie i ścieżce wynikało z ich niedoskonałych, przestarzałych urządzeń, które nie pozwalały na dokładną ocenę. Jednak zgody na lądowanie nie dali.
Zocha
8 miesięcy temu
Myślę jednak że najgorsza pozycja w rankingu odegra swoją znaczną rolę - wbrew pozorom może to być porażka przekuta w sukces. Teraz miliony użytkowników IMDb na całym świecie, będzie chciała obejrzeć najgorszy film. Na miejscu PiSowych producentów zadbał bym o łatwą dostępność filmu na platformach i napisy w wielu językach.
Padres
8 miesięcy temu
On przede wszystkim miał dać do myślenia Polakom i to zrobił, a jeśli ktoś przekazu nie zrozumiał, to niech obejrzy go ponownie.
Padres
8 miesięcy temu
On przede wszystkim miał dać do myślenia Polakom i to zrobił, a jeśli ktoś przekazu nie zrozumiał, to niech obejrzy go ponownie.
rencista
8 miesięcy temu
Super film który pokazał prawdę o tych co mówili pieniędzy niema i nie będzie.
janek
8 miesięcy temu
Dobry film i daje dużo do myślenia.
Padres
8 miesięcy temu
To nie był film żeby wzbudzać wrażenia artystyczne. On miał coś przekazać, gdy Polacy tego nie zauważyli.
spoko
8 miesięcy temu
Polacy którzy różnie myśleli o tej katastrofie dowiedzieli się prawdy i teraz myślą inaczej. Podobna sytuacja jest z zegarmistrzem którego dziś Polskie sądy wypuściły jest również niewinny i to by było na tyle.
obserwator
8 miesięcy temu
Bardzo dobry film który pokazał prawdę o byłym rządzie i to was POganie boli.
Mac
8 miesięcy temu
Scena jak tysiące żołnierzy witają się z załogą tupolewa.. 🤦‍♂️
bEUQBaIX
Polski "anton...
8 miesięcy temu
A w Kuluarach PiS mówią ,że to arcydzieło kinematografii. "Oskar" czyli Polski "Antoni".
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić