aktualizacja 

Też to zauważyliście? Tak skończyły się "Fakty" TVN 20 listopada

22

Przez redakcję "Faktów" przewinęło się mnóstwo cenionych dziennikarzy, którzy zapadli w pamięć widzów. Niestety niektórzy z nich zniknęli z wizji w smutnych okolicznościach. Wielkim nieobecnym jest m.in. Marcin Pawłowski, który w sposób szczególny został upamiętniony przez koleżanki i kolegów z "Faktów".

Też to zauważyliście? Tak skończyły się "Fakty" TVN 20 listopada
Diana Rudnik prowadziła "Fakty" przypominające smutną rocznicę (TVN)

20 listopada minęło 18 lat od śmierci Marcina Pawłowskiego. Dziennikarz "Faktów" TVN miał 33 lata, kiedy przegrał długą walkę z chorobą nowotworową. Koledzy z redakcji nie tylko upamiętnili Pawłowskiego w głównym wydaniu "Faktów" tuż po jego śmierci, ale zapoczątkowali nową tradycję.

W niedzielę 20 listopada 2022 r. wieczorne "Fakty" prowadziła Diana Rudnik. Po ostatnim materiale kamery nie pokazały jednak prezenterki, która tradycyjnie żegna się z widzami i zaprasza na kolejny program. Zamiast tego na ekranie pojawiła się czarno-biała plansza z wizerunkiem Marcina Pawłowskiego i przypomnieniem o rocznicy śmierci dziennikarza.

Taki hołd jest składany przez "Fakty" co roku 20 listopada. Na koniec programu pojawia się czarno-białe zdjęcie albo pusty fotel, który przed laty był często zajmowany przez Pawłowskiego. W tym dniu wieczorne wydanie nie ma też napisów końcowych i muzyki puszczonej w tle.

Przypomnijmy, że Marcin Pawłowski pracę w mediach zaczął jako 19-latek. Udzielał się w "Echu Dnia", Radiu Kolor czy TVP, gdzie wraz z Karoliną Korwin Piotrowską prowadził magazyn filmowy "Filmidło". Najdłużej był jednak związany z "Faktami" i TVN. To on relacjonował ostatnią pielgrzymkę papieża Jana Pawła II do Polski, atak wojsk USA na Irak czy zamach w World Trade Center.

Dziennikarz od 2002 r. zmagał się z chorobą nowotworową. Nie ukrywał tego przed opinią publiczną i kiedy tylko mógł, wracał przed kamerę. Po raz ostatni na antenie wystąpił 10 września 2004 r. Zmarł 20 listopada w wieku zaledwie 33 lat.

Zobacz także: Odeszli w 2022 r. Pozostaną w naszej pamięci
Autor: WKZ
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić