W rosyjskiej telewizji mówią o umieszczeniu "potężnej" broni bliżej USA

Rosyjska propagandystka Olga Skabiejewa poinformowała na antenie Rossija 1, że prezydent Nikaragui zaprosił rosyjskie wojska do swojego kraju. Mówiła o wykorzystaniu okazji i umieszczeniu "potężnej" broni bliżej USA.

W rosyjskiej telewizji mówią o umieszczeniu "potężnej" broni bliżej USA
Olga Skabiejewa to naczelna propagandystka Kremla (kadr z programu)

Julia Davis, reportera internetowego serwisu informacyjnego Daily Beast, od początku wojny w Ukrainie śledzi, o czym donoszą rosyjskie media. Bardziej kontrowersyjne fragmenty tłumaczy i umieszcza na Twitterze. Reporterka została nawet objęta sankcjami przez Rosję.

Tym razem Davis pokazała wystąpienie Olgi Skabiejewy w telewizji Rossija 1. Skabiejewa to jedna z naczelnych propagandystek Kremla, która dzięki swojej działalności na rzecz Putina dorobiła się majątku.

Na antenie poinformowała widzów, że prezydent Nikaragui Daniel Ortega zgodził się na przyjęcie rosyjskich wojsk w drugiej połowie 2022 r. "Oczywiście tylko w celach humanitarnych". Skabijewa zapowiedziała, że "to najwyższy czas, by Rosja wytoczyła coś potężnego bliżej amerykańskiego miasta na wzgórzu".

Trwa ładowanie wpisu:twitter

Skabiejewa zapewne nawiązywała do określenia "lśniące miasto na wzgórzu". To wyrażenie zostało spopularyzowane przez Ronalda Reagana i jest symbolem Ameryki jako kraju wyjątkowego, lepszego od innych i świecącego przykładem dla reszty świata.

Zobacz także: Jak rosyjska propaganda widzi Polskę? "Cała Europa jest przedstawiana jako ‘pachołek USA’"

Olga Skabiejewa wypłynęła na krytyce zespołu Pussy Riot. Od 2016 r. prowadzi program "60 minut" na antenie Rossija 1. Od czasu wybuchu wojny z jej ust można było usłyszeć m.in.: "Trzecia wojna światowa już się rozpoczęła", "ukraińscy naziści niszą miasta Donbasu", "Ukraina jako państwo już nie istnieje".

Autor: KBS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić