o2 - Serce Internetu
Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • Quizy
Wróć na
Antonina Jazińska
|

"Wiadomości" przeprosiły dziennikarza. Ale... w stylu TVP

28
Podziel się

Co prawda w serwisie "Wiadomości" wykonano wyrok sądu i pokazano treść przeprosin skierowaną do reportera TVN, ale i tak można mieć spore pretensje do TVP. Nie dość, że plansza wisiała zaledwie trzy sekundy, to celowo program rozpoczęto wcześniej, żeby zobaczyło ją mniej osób.

"Wiadomości" przeprosiły dziennikarza. Ale... w stylu TVP
"Wiadomości" celowo zaczęły wcześniej serwis, by jak najmniej osób zobaczyło przeprosiny (TVP)
bDTCFWKt

Sąd Okręgowy w Warszawie orzekł, że TVP naruszyło dobra osobiste reportera TVN Bertolda Kittela, autora reportażu "Układ radomski", który został wyemitowany 2 października 2018 r. w programie "Superwizjer". TVN domagał się od redaktora naczelnego TVP Info sprostowania nieprawdziwych informacji nt. reportażu, jakie pojawiły się w programach "Panorama Info" i "Serwis Info". W czerwcu 2019 r. Sąd Apelacyjny podtrzymał niekorzystny dla TVP wyrok pierwszej instancji.

Choć telewizja publiczna dostosowała się do wyroku i przeprosiła dziennikarza na swojej antenie, to i tak pozostaje niesmak. Zazwyczaj program "Wiadomości" zaczyna się o 19:30, a przed nim jest serwis sportowy. TVP jednak nagięła rzeczywistość - wydanie programu informacyjnego zaczęło się wyjątkowo wcześniej, o 19:26. Na wstępie pokazano planszę z tekstem przeprosin. Wisiała ona zaledwie trzy sekundy. Potem zaczął się krótki serwis sportowy... wyemitowany w ramach "Wiadomości".

bDTCFWKv

Przeprosiny pokazano przed godziną 19:30, żeby zobaczyło je mniej osób, niż mogłoby o standardowej godzinie startu programu. W dodatku TVP popełniło błąd w odmianie nazwiska reportera. "Telewizja Polska S.A. składa wyrazy ubolewania z powodu bezprawnego naruszenia dóbr osobistych redaktora Kittla" – napisano na planszy. Prawidłowa odmiana powinna brzmieć Kittela.

Serwis "Wiadomości" można oglądać codziennie ok. godz. 19:30 na antenie TVP 1 i TVP Info.

bDTCFWKB

ZOBACZ TEŻ: Nie tylko Stuhr. Kto jeszcze myśli o emigracji lub już się na nią zdecydował?

Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bDTCFWKW
Źródło:
WP Teleshow
KOMENTARZE
(28)
andu
miesiąc temu
Jaka telewizja publiczna ? rozgłośnia propagandowa ! nie mylmy pojęć!
Artur
miesiąc temu
Zastanawia mnie, dlaczego jakoś nigdy na temat TVN-u nie widzę wpisów, nawet teraz, kiedy pracownicy stacji piszą do właściciela list, że są traktowani jak niewolnicy, że stacja nie wypłaca należności aktorom itd, itp. :-)
JOKO
miesiąc temu
Szczerze to mam gdzieś ich przeprosiny. U mnie ta telewizją nie istnieje!!!
bDTCFWKX
POLAK
miesiąc temu
tefałszen powinien codziennie przepraszać Polaków za przekazywanie wrogiej propagandy,pomowień i manipulacji!
molo
miesiąc temu
Kiedy zaczniecie znowu strajkowac ,tej propogandy antypolskiej nie da sie sluchac,moze te podatki was troche naprostuja.....
Najnowsze komentarze (28)
aaa
miesiąc temu
Skoro nie odmienili poprawnie jego nazwiska, to teoretycznie może się domagać, żeby wyemitowali przeprosiny ponownie, tylko z poprawną odmianą. Ewentualnie można by też wskazać o której godzinie i jak długo ten komunikat ma być widoczny, ale podejrzewam, że nic z tego.
spitygonzales
miesiąc temu
Co się dziwić, biedna ta tvp, dostała tylko 2 miliardy od nas na te dzienniki.
Hans Berlin
miesiąc temu
Ludzie prości i mądrzy inaczej ...oglądają niemieckie i zagraniczne tv ...
Patriota Huba...
miesiąc temu
To jest Polska tv nie bedzie Niemiec czy inny naród mówił co mają robic Polacy
jacie!
miesiąc temu
szczerze ... nie miałem szansy zobaczyć planszy - bo nie oglądam wiadomości propagandowych dla ,,inteligentnych inaczej" , a ci co są wielbicielami i oglądają, mają gdzieś te przeprosiny bo przecież to zapewne spisek żydów, albo niemców, albo komuchów, albo Tuska ... tak to wina Tuska na bank 🤣🤣🤣
JOKO
miesiąc temu
Szczerze to mam gdzieś ich przeprosiny. U mnie ta telewizją nie istnieje!!!
Jack
miesiąc temu
Zaraz zaczniemy przepraszać Niemców za 2 wojnę. Proszę o sprostowanie dziennikarze pracują w polskich mediach.
Rajmund
miesiąc temu
Kocham Danke Holecka.
bDTCFWKP
Niko
miesiąc temu
wIESNIAKI CI Z TV WIADOMOSCI. ZA BLEDY TRZEBA PLACIC, MOZE TO WAS COS NAUCZY. POD PRZEWODEM KURSKIEGO SCHODZICIE NA PSY !
wicek wersa
miesiąc temu
Bertold Kittel? To nie ten który zrobił fake'owe urodziny Hitlera i słynny tort ze swastyką "wafel SS"? Potem TVN to puścił w rocznicę Auschwitz żeby opluć Polskę udając że to jacyś faszyści i antysemici? Coś takiego kojarzę w wykonaniu tej antypolskiej stacji.
Kto mi zabron...
miesiąc temu
Ja oglądam TVP i co tylko zechcę. Nikomu nic do tego. A komentarze mam w głębokim poważaniu.
Piotr
miesiąc temu
A nieprawda. TVP wyemitowało te przeprosiny po wiadomościach sportowych, jakieś 1,5 minuty /oglądałem/ , ale tak było. Nie wszyscy biegle czytają, więc dla niektórych było to za mało, ale ja zdążyłem. A TVN , nigdy, ale to nigdy nie oglądam, bo wiem, że to zwykła szczujnia, akurat coś dla szczujni z PO.
gość
miesiąc temu
nie każdy 60 latek i 70 ma szare komórki większość z nich nie ogląda wiadomości tv pis wiadomości tv pis oglądają najwierniejszy wyborcy pis - u którzy uważają że tylko wiadomości mówią a tvn kłamie po to jest telewizja niemiecka a jak wiadomo niemcom nie można ufać aja oglądam tvn po to nie nie kłamią jak wiadomości
jkk
miesiąc temu
Wiadomości Kurskiego i TVP niczym nie różnia się od tych z Północnej Korei nawet prowadząca jest podobna i to co mówi trudne jest do zrozumienia a niby mówi po polsku
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić