Kim Dzong Un: od gołowąsa do krwawego dyktatora Korei Północnej

36
1/8

Do 2010 roku żył w cieniu ojca

Do 2010 roku żył w cieniu ojca
(PAP)
0
0

Kim Dzong Un jest najmłodszym z synów Kim Dzong Ila, ale to właśnie on stał się jego spadkobiercą i kolejnym Najwyższym Przywódcą. Jak zmienił się od śmierci ojca i przejęcia władzy w Korei Północnej?

2/8

Od zawsze był ulubieńcem ojca

0
0

Według szefa kuchni Kim Dzong Ila, Kim Dzong Un był faworyzowany przez ojca, który widział w nim najwięcej swoich cech. Jednak do 2000 roku to Kim Jong Nam, starszy brat obecnego przywódcy Korei, był uważany za spadkobiercę swojego ojca. Jednak po serii skandali w 2001 Nam całkowicie wypadł z łask Kim Dzong Ila i od 2003 roku był na wygnaniu. Zginął w tajemniczych okolicznościach w 2017 roku w Kuala Lumpur.

3/8

Przez dwa lata uczył się fachu

0
0

W styczniu 2009 roku ojciec włączył Kim Dzong Una do kierownictwa Partii Pracy Korei i mianował go swoim następcą. Rok później otrzymał stopień generalski i zaczął przygotowywać się do roli przywódcy Korei Północnej. Na zdjęciu z maja 2011 roku Kim Dzong Il "udziela wskazówek" przy budowie elektrowni Huichon, a towarzyszy mu Kim Dzong Un.

4/8

Umarł król, niech żyje król

0
0

Dwa dni po śmierci Kim Dzong Ila jego syn został ogłoszony przez propagandę Korei Północnej „Wielkim Następcą”, a następnie „Wybitnym Przywódcą Partii, Armii i Narodu”. To była zapowiedź objęcia przez Kim Dzong Una najwyższych stanowisk w państwie. 29 grudnia 2011 podczas uroczystości kończących żałobę narodową został publicznie i oficjalnie przedstawiony jako „Najwyższy Przywódca Partii, Armii i Narodu".

5/8

Zaostrzenie retoryki

0
0

Na początku rządów Kim Dzong Una komentatorzy przewidywali, że nie będzie w stanie samodzielnie rządzić Koreą, a także że zajmie się poważnymi reformami gospodarczymi i poprawą stosunków z Zachodem. Jednak już w 2012 roku nastąpiła eskalacja wojowniczej retoryki, a zdjęcia młodego Najwyższego Przywódcy zalały agencje fotograficzne. Kamery podążały za Kimem krok w krok, nawet w czasie tak błahych wydarzeń jak powyższa wizytacja parku rozrywki.

6/8

Częściej pokazuje się z żoną

0
0

W marcu 2018 r. Kim Jong Un wraz z żoną Ri Sol Ju w sekrecie odwiedził Pekin. Na zdjęciu zrobionej w Wielkiej Sali Ludowej parze z Korei Północnej towarzyszy Xi Jinpingowi i jego żona Peng Liyuan. Po kilku dniach obydwa kraje potwierdziły pogłoski o spotkaniu przywódców. Kim Dzong Un ożenił się z Ri Sol Ju w 2009 roku, a rok później urodziło im się dziecko. Jednak północnokoreańskie media poinformowały o tym związku dopiero w 2012 roku.

7/8

Spotkanie z Trumpem

0
0

To było pierwsze spotkanie przywódców Stanów Zjednoczonych i Korei Północnej. 12 czerwca 2018 roku hotelu Capella na wyspie Sentosa w Singapurze Kim Dzong Un i Donald Trump ściskali sobie dłonie, pozowali do zdjęć i negocjowali warunki zakończenia nuklearnego impasu, który trwa od dziesięcioleci.

8/8

Młodsza siostra

0
0

W 2015 roku przy boku starszego brata pokazała się Kim Jo Dzong, najmłodsza córka Kim Dzong Ila. Wtedy też została mianowana Szefową Departamentu Propagandy i Agitacji. Jej dobra passa trwała do lutego 20019 roku. Za nieudany szczyt Kim Dzong Un - Donald Trump w Hanoi zapłaciło życiem 4 wysoko postawionych urzędników. Dyktator oszczędził siostrę, która również brała udział w przygotowaniach do nieudanego szczytu. Przeżyła, ale kazano jej zniknąć ze sfery publicznej w Korei Północnej.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić