Barnaba Siegel
Barnaba Siegel| 
aktualizacja 

5,8 miliona dolarów wydanych na pokemony. Jednego dnia!

4

To absolutne szaleństwo. 23 lipca gra "Pokemon Go" pobiła swój rekord dochodów. W ciągu 24 godzin gracze z całego świata wydali prawie 6 milionów dolarów na mikrotransakcje. I to pomimo lekkiej katastrofy, jaka wydarzyła się w świecie gry.

5,8 miliona dolarów wydanych na pokemony. Jednego dnia!
(Niantic)

22 lipca Niantic, twórcy superpopularnej gry na komórki "Pokemon Go", zorganizowali w Chicago gigantyczny festiwal dla fanów swojej produkcji. Miało być mnóstwo atrakcji, była wielka porażka - godziny czekania w kolejce do wejścia, problemy z połączeniem internetowym i w końcu z samą grą. Zaczęła się fala pełnych oburzenia wpisów w sieci, a szef firmy został wygwizdany po wyjściu na scenę. Perfekcyjny dzień dla twórców i fanów nie wypalił.

Trwa ładowanie wpisu:facebook

Grupa aż 20 tys. gości nie zaważyła jednak absolutnie na tym, że już dzień później Niantic odnotował rekord przychodów. Wszystko za sprawą aktualizacji, która dodała do gry pierwszego legendarnego pokemona - Lugia. Gracze z całego świata rzucili się do poszukiwania i walki z rzadkim stworem, a w międzyczasie płacili za ułatwienia twardą walutą. W ciągu ledwie jednego dnia łączna liczba wpłat sięgnęła 5,8 mln dolarów, czyli ponad 20 mln złotych!

Chociaż w Polsce popularność "Pokemon Go" spadła i już nie widać pielgrzymek ze smartfonami do dziwnych miejsc w miastach, gra cały czas zarabia krocie. Jednak zarobek z 23 lipca to absolutny rekord od momentu premiery.

Źródło: IGN

Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić