1,5 mln zł za śmierć przez szczepionkę przeciw COVID-19

13

Problemem powszechnych szczepień w Japonii może być fakt, że społeczeństwo nie jest do nich przekonane. Japoński rząd wpadł zatem na pomysł, że będzie wypłacać ponad 400 tys. dolarów rodzinie pacjenta, który umrze przez szczepienie na Covid-19.

1,5 mln zł za śmierć przez szczepionkę przeciw COVID-19
Szczepienia (Getty Images)

Niemal tydzień temu, w ubiegłą środę Japonia rozpoczęła szczepienia na COVID-19. I tu pojawił się problem ponieważ... Japończycy dość sceptycznie podchodzą do tematu szczepień a potwierdzają to między innymi dane dotyczące szczepień na grypę.

Stąd też władze Japonii zaczęły myśleć, w jaki sposób zachęcić obywateli by udali się na szczepienie. Rządzący wpadli zatem na pomysł by... płacić mieszkańcom. Nie wszystkim rzecz jasna.

Nagroda za śmierć?

Zapowiedziano, że jeśli obywatel umrze w wyniku skutków ubocznych szczepienia przeciwko koronawirusowi, to rząd wypłaci rodzinie zmarłego 44,2 mln jenów, czyli około 400 tysięcy dolarów.

Jak zatem stwierdzić, czy śmierć nastąpiła w wyniku szczepienia? Otóż i na to Japończycy zdają się być przygotowani. A wszystko to dzięki temu, że obecnie pracownicy służby zdrowia przeprowadzają badanie, w którym sprawdzane są skutki uboczne występujące po zaszczepieniu.

Bierze w nim udział aż 20 tysięcy pracowników. Ich zadaniem jest prowadzenie codziennych zapisków przez siedem tygodni po przyjęciu pierwszej z dwóch dawek szczepionki.

W pierwszej kolejności szczepiony jest personel medyczny i osoby starsze.

Zobacz także: Koronawirus w Polsce. Niedzielski wprost o szczepionkach: Jestem wściekły
Autor: KLS
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić