Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
  • QUIZY
Wróć na
KLS
|

Prawda wyszła na jaw. Zbadali efektywność szczepionki Pfizera

279
Podziel się

Zespół badawczy Sheba Medical Center z Izraela wziął pod lupę szczepionkę Pfizera. Okzało się, że jej skuteczność już po pierwszej dawce dla osób z objawami Covid-19 wynosi 85 proc.

Prawda wyszła na jaw. Zbadali efektywność szczepionki Pfizera
Szczepionka, zdjęcie ilustracyjne (Getty Images, Vannessa Jimenez)
bEJQNlfV

Portal "The Times of Israel" informuje, że wyniki tych badań mogą zmienić międzynarodową politykę odnośnie szczepionek. Dzieło firmy Pfizer zaczyna działać od dwóch do czterech tygodni po podaniu pojedynczej dawki.

To bardzo znacząca redukcja - powiedziała prof. Gili Regev-Yochay, dyrektorka Zakładu Epidemiologii Chorób Zakaźnych w Sheba Medical Center
bEJQNlfX

Przełom - druga dawka nie jest potrzebna?

W niektórych krajach, takich jak np. Wielka Brytania celowo opóźnia się podawanie drugiej dawki. Wynika to z tego, że władza chce zapewnić chociaż częściową ochronę większej liczbie osób jednym zastrzykiem. Właśnie dlatego podaje się tam głównie szczepionkę stworzoną przez Uniwersytet Oksfordzki i farmaceutycznego giganta AstraZeneca, chociaż niektórym obywatelom podano również szczepionkę Pfizer.

Wszyscy są zaskoczeni opublikowanymi w czwartek wynikami badań naukowców z Sheby. Naukowcy z Sheba Medical Centre obserwowali 7214 pracowników szpitala po pierwszym zastrzyku przez dwa do czterech tygodni, aż do podania drugiej dawki szczepionki Pfizera. Okazało się, że jej skuteczność już po pierwszej dawce dla osób z objawami Covid-19 wynosi aż 85 proc.

bEJQNlgd

Regev-Yochay zwróciła jednak uwagę na to, że pracownicy szpitali są zwykle młodsi i zdrowsi niż ogół populacji i badania przedstawiają tylko krótki okres czasu - od dwóch do czterech tygodni.

Firma Pfizer, jak przekazał Reuters, odmówiła komentarza na temat danych. Wiadomo jednak, że planują wykorzystać izraelskie dane do zbadania potencjału szczepionki w ochronie przed Covid-19 wywołanym przez nowe, groźniejsze warianty koronawirusa.

Zobacz także: Dr Paweł Grzesiowski o powrocie obostrzeń
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
bEJQNlgy
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(279)
lepton
6 miesięcy temu
@mkk nie rozsiewaj bzdur, że producent szczepionki nie odpowiada za nią. Odpowiada, szczególnie w UE - byś zapoznał się z tematem a nie tylko powielał fejki, to byś wiedział więcej. Tak jak z bzdurą, że produkt niebadany. Ponad 40 tysięcy ochotników testujących szczepionkę Pfizera powinno by cię pozwać za kłamstwo.
jolanta.b
8 miesięcy temu
Ja polecam poczytać www zaszczepsiewiedza pl jeśli kogoś interesuje temat szczepień. Można się dużo dowiedzieć, np o NOPach :)
Bzdet
8 miesięcy temu
Co za bzdury na zamówienie taką efektywność bada się latami.
bEJQNlgz
Resku
8 miesięcy temu
Szczepi się chyba żeby zapobiegać, a ludzi z objawami to się leczy, czy czegoś nie rozumiem?
RedPill
8 miesięcy temu
Jeśli ktoś zaczyna myśleć, od razu jest zwyzywany od ciemnogrodu, płaskoziemców, ale to jest eksperyment medyczny, prowadzony na szeroką skalę. Nikt nie wie jakie będą skutki "grzebania" w RNA. Nikt, nawet firma farmaceutyczna produkująca ów specyfik, nie bierze odpowiedzialności z a to co stanie się po podaniu tego środka. Nikt też go nie przebadał jak łączy się z innymi lekami. Chcenie, szczepcie się, ale nie obrażajcie tych co mają wątpliwości, bo wątpliwości to oznaka myślenia, tylko głu ..pcy się nie boją.
Ana
8 miesięcy temu
Hm... "a czymże jest prawda''...
este
8 miesięcy temu
EEEEEEEEEtam. Zbadali by relację Wyborowa vs Luksusowa- to byłby jakiś njus i wynik, a nie jakieś pfi...
Cerd
8 miesięcy temu
Prawda dopiero wyjdzie na jaw ... I wtedy ci wszyscy medyczni kabareciarze będą cienko piszczeć !
kiwi
8 miesięcy temu
I co Panowie profesorowie doradcy ,kopary Wam opadły .Artykuły medyczne trzeba czytać z uwagą ,a nie na skróty . Wciskanie ciemnoty już się skończyło .
MK1
8 miesięcy temu
Artykuł sponsorowany!
Ove
8 miesięcy temu
mRNA tego nie chcieli podać na mój cancer.A tera zaszczepia cały świat?
bbb
8 miesięcy temu
po prostu rewelacja. nikt nigdy nie pial takich peanow jak teraz pieja o szczypawce
KC 4104737
8 miesięcy temu
Dobre sobie Wczoraj wiadomosc, ze zle rozdysponowano szczepionkę i zabrakło drugiej dawki dla wielu osób. Dzisiaj sensacyjna wiadomość: druga dawka zbyteczna 😆
bEJQNlgr
Mona
8 miesięcy temu
Jaki koronawirus to jedna wielka ściema!
...
Następna strona
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić