10-latek postrzelił starszego brata. Dramat w Filadelfii

3

W jednej z dzielnic Filadelfii doszło do dramatycznego wypadku. 10-letni chłopiec przez przypadek postrzelił z broni palnej swojego starszego o dwa lata brata. Poszkodowany został przetransportowany do szpitala.

10-latek postrzelił starszego brata. Dramat w Filadelfii
10-latek postrzelił starszego brata (zdjęcie ilustracyjne) (Getty Images, HANNAH BEIER)

Kulisy dramatycznych wydarzeń przedstawiła telewizja NBC Philadeplhia. 26 marca około godziny 11:30 policja została wezwana do jednego z domów w dzielnicy Strawberry Mansion. Mundurowi otrzymali zgłoszenie dotyczące postrzelenia dziecka z broni palnej.

Po przybyciu na miejsce zdarzenia policjanci i ratownicy medyczni znaleźli 12-latka z raną postrzałową. Chłopiec został niezwłocznie umieszczony w ambulansie i przetransportowany do szpitala. Na szczęście przeżył postrzał z broni palnej. Lekarze przekazali amerykańskim mediom, że jego stan jest obecnie stabilny

Wiadomo, jak doszło do postrzału 12-latka. Dramatyczne zdarzenie nie miało związku z żadną formą napaści, czy zamachu. Policjanci ustalili, że chłopiec został przez przypadek postrzelony przez swojego 10-letniego brata. Zapewne dzieci nie miały pojęcia, że pistolet jest naładowany i naprawdę wystrzeli.

Dalsza część artykułu pod materiałem wideo

Zobacz także: Nerwowo w opozycji. "Obrazili się na sondaż"

Zdarzenie z Filadelfii rodzi wiele pytań. Głównym winowajcą są rodzice chłopców, którzy pozostawili broń palną bez opieki w ich pobliżu. Incydent mógł mieć tragiczne konsekwencje dla postrzelonego chłopca. Na szczęście wszystko wskazuje na to, że uda mu się wrócić do zdrowia.

Łatwy dostęp do broni w USA to problem, na który zwraca uwagę coraz więcej Amerykanów. W posiadanie pistoletu może wejść każda pełnoletnia osoba. Przed zakupem nie przechodzi żadnej weryfikacji, ani badań psychologicznych

Efektem łagodnego prawa w USA są strzelaniny, do których regularnie dochodzi w tamtejszych szkołach. Kraj jest bezkonkurencyjnym liderem jeżeli chodzi o ilość masakr w placówkach oświaty na całym świecie.

Autor: GGG
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić