Sprawdzamy pogodę dla Ciebie...
Przejdź na
ESO
|

10-latek z Lubonia uciekł przed ojczymem na policję. Matka chce go odzyskać

8
Podziel się

10-latek od lat przeżywał prawdziwy horror, który zgotował mu ojczym sadysta. Chłopiec w końcu nie wytrzymał i postanowił szukać pomocy na komisariacie w Luboniu pod Poznaniem. Matka 10-latka zapowiada, że będzie walczyła o to, by odzyskać dzieci.

10-latek z Lubonia uciekł przed ojczymem na policję. Matka chce go odzyskać
Zdjęcie ilustracyjne. (Getty Images)

O tej sprawie było głośno w maju tego roku. 10-latek z Lubonia od kilku lat był katowany przez ojczyma sadystę. W końcu nie wytrzymał i wykorzystał chwilę, by pobiec na komisariat i prosić o pomoc.

Sadystyczny ojczym bił i poniżał chłopca

Chłopiec opowiedział funkcjonariuszom, że przez lata był bity i poniżany przez partnera matki. 10-latkowi wydzielano jedzenie, ponadto nie mógł spać na łóżku, a gdy położył się na poduszce, został pobity. Według ojczyma kary miały go uszlachetniać.

Chłopiec trafił do placówki opiekuńczej w Kobylnicy, a jego młodszy, 6-letni brat pod opiekę rodziny zastępczej. Następnie sąd zdecydował, że na czas postępowania chłopcy będą przebywać w jednej rodzinie zastępczej.

Robert H. został aresztowany. 44-latek usłyszał zarzuty fizycznego i psychicznego znęcania się nad dzieckiem. Takie same zarzuty dotyczą matki chłopców. Kobieta zeznała, że jej partner znęcał się również nad nią. Rodzina miała tzw. Niebieską Kartę, ale przez dwa lata kontroli nikt nie zauważył, że coś się dzieje.

Matka chłopców chce odzyskać synów.

Jak donosi "Gazeta Wyborcza", w środę 22 września w sądzie odbyła się pierwsza rozprawa ws. chłopców. Sąd zdecyduje, czy odbierze lub ograniczy prawa rodzicielskie rodzicom.

Matka chce odzyskać synów. W sądzie prosiła o drugą szansę. Kobieta przekonywała, że znalazła pracę i chce zajmować się swoimi dziećmi. Zapewniała również, że nie chce utrzymywać kontaktów z Robertem H., który katował także ją. Kolejna rozprawa odbędzie się w listopadzie.

Zobacz także: Czy protest ratowników zostanie zakończony? „Oburzenie w środowisku medycznym”
Masz newsa, zdjęcie lub filmik? Prześlij nam przez dziejesie.wp.pl
Źródło:
o2pl
KOMENTARZE
(8)
oleek
4 miesiące temu
nie nazywajcie jej matką !!!
Ewa
4 miesiące temu
A gdzie w tym wszystkim MOPS policja? Mieli niebieską kartę i nikt się nie interesował losem dzieci? Za co ci ludzie biorą pieniądze,za siedzenie i pierdzenie w stołki? Kto wyleci teraz z tych instytucji,bo powinien?
Saddle
4 miesiące temu
Jak dobrze ze nie mam ojca
Miki
4 miesiące temu
Baba znajdzie kolejnego kata dla swoich dzieci, nie nadaje się na matkę i absolutnie nie powinny do niej wrócić, mają jeszcze szansę na normalną rodzinę.
Ola
4 miesiące temu
Trauma na całe lata
Emeryt
4 miesiące temu
Brakuje 500+
DSG
4 miesiące temu
Blerwa liczy na tysiaka dzieci nie ma to i pracę znalazła
555
4 miesiące temu
Same łzy cisną się do oczu ,co za człowiek, jak gestapiwiec,gdzie on ma serce ,teraz takie lokum ,jedzenie ,spanie dajcie oprawcy ,nie bronię matki ale Napewno była zastraszania, jak twierdzi ona też była bita to dlaczego nie odeszła? Boże ile to dziecko przeszło w swoim młodym życiu,
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem strony Kliknij tutaj, aby wyświetlić