12-latek uratował swoją mamę. Cała miasto pod wrażeniem jego opanowania

113

To była wzruszająca chwila dla wszystkich. Po uratowaniu swojej mamy, dzielny 12-latek otrzymał prezent od Straży Pożarnej z Kędzierzyna-Koźla. To nasza #DziennaDawkaDobregoNewsa.

12-latek uratował swoją mamę. Cała miasto pod wrażeniem jego opanowania
12-latek uratował swoją mamę. Strażacy byli dumni (UM Kędzierzyn Koźle)

Dwunastoletni Tomasz Konieczny zachował się jak prawdziwy bohater. Nastolatek zgłosił na numer alarmowy 112 zdarzenie dotyczące utraty przytomności swojej mamy, która była jedyną dorosłą osobą w mieszkaniu.

Chłopiec z Kędzierzyna-Koźla (woj. opolskie) wykazał się opanowaniem w dramatycznej sytuacji zagrożenia życia swojej mamy. W pełni świadomie i poprawnie udzielił pierwszej pomocy przez nawiązanie kontaktu i sprawdzenie podstawowych funkcji życiowych.

Ratownicy i medycy zgodnie podkreślali jego dojrzałość. Tomek udzielił wszystkich niezbędnych danych dotyczących miejsca oraz okoliczności zdarzenia. W oczekiwaniu na pomoc zajął się również swoją trzyletnią siostrą.

Chłopak nagrodzony za bohaterski czyn

Jak podkreśla portal nto.pl, pod wrażenie zachowania 12-latka byli między innymi zastępca komendanta powiatowego PSP bryg. Marek Kocielski i prezydent Sabina Nowosielska.

Wykazałeś się wielką wiedzą i opanowaniem, mógłbyś być wzorem dla innych - mówił komendant Kocielski.

Na zdjęciach, które pojawiły się na stronie Urzędu miasta Kędzierzyn-Koźle widzimy, że Tomek Konieczny stanął wspólnie na baczność ze strażakami z komendy powiatowej. Ci wręczyli mu hełm i oficjalny dyplom uznania za wspaniałą postawę.

Zobacz także: Poranna konferencja na Orlenie. "Morawiecki pozazdrościł Tuskowi"
Autor: JAR
Oceń jakość naszego artykułu:

Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.

Zobacz także:
Oferty dla Ciebie
Wystąpił problem z wyświetleniem stronyKliknij tutaj, aby wyświetlić